Melichárekovci v Prešove: rekord v defektoch?

Päť defektov za jeden deň na šiestich rýchlostných skúškach. Taká bola 22. Rally Prešov pre bratov, Jara a Erika Melichárekovcov a ich Ford Fiesta RS WRC.

Melichárek

Druhé kolo slovenských rally majstrovstiev, ktoré sa konalo v Prešove, už pred štartom sľubovalo nádherné súboje o prvenstvo. Toho sa mali zúčastniť dve posádky, ktorým so zhodným počtom, päťdesiatpäť bodov, patrilo prvé miesto priebežného poradia slovenských majstrovstiev. Ak hádate, že na jednej strane stáli Jaro a Erik Melichárekovci, na druhej Grzybom s Hundlom, trafili ste presne do čierneho. Už piatok večer, keď sa konala dvojica rýchlostných skúšok s centrom v Luboticiach, začal tuhý boj. V rámci neho dosiahol Jaro s Erikom najskôr na druhú priečku, v druhom súboji však zvíťazila posádka Melico Racing Teamu. „Nie som celkom spokojný. Prebrzdil som jednu odbočku a musel som sa vrátiť. Čas je však výborný, mohol ale byť o kus lepší. Zajtra bude zaujímavý deň, možno bude pršať, určite to bude ťažké,“ povedal Jaro Melichárek po prejazde cieľom večernej rýchlostnej skúšky.

Melichárek

Presne ako v piatok večer Jaro Melichárek predpovedal, v sobotu ráno sa Prešov prebudil do dažďa, pričom ťažké mračná nenasvedčovali, že by sa v priebehu dňa mal vývoj počasia nejako meniť. V prvom rannom teste dosiahli Jaro s Erikom opäť druhý najrýchlejší čas, v nasledujúcom teste však prišla strata viac ako jeden a pol minúty na víťaza testu. „Už na dnešnej prvej rýchlostnej skúške sme chytili defekt, našťastie z toho nebola nejaká veľká strata. Na druhom teste sme však opäť dostali defekt, hneď krátko po štarte, čiže sme ju išli skoro celú na prázdnej gume. Dosť sme pritom poničili auto, ale podarilo sa nám ho dostať do servisu, som zvedavý či budeme môcť pokračovať ďalej,“ vysvetlil dôvod straty Jaro Melichárek pred vjazdom do servisnej zóny, v ktorej však mechanici okrem kozmetických porúch našťastie nezistili žiadne iní porušenie techniky. Jaro s Erikom v tomto momente figurovali vďaka už spomínanej strate až na piatom mieste celkového poradia.

Melichárek

V ďalšej sekcii súťaže na Melichárekovcov opäť čakal ďalší defekt. Ten dostali hneď v prvom teste tejto sekcie. „Bolo to rovnaké ako v prvej sekcii. Na prvej rýchlostnej skúške zase defekt. Aspoň na tej ďalšej sme sa prvýkrát dnes ako tak zviezli. Neviem či je pre nás Prešov zakliaty, alebo čo sa deje.“ opísal Jaro Melichárek dianie na ďalšej dvojici rýchlostných skúšok.

Ak se si mysleli, že po toľkej smole už ďalšia prísť nemôže, mýlili ste sa. V posledných dvoch rýchlostných skúškach ešte Jaro s Erikom museli meniť ďalšie dve kolesá. Samozrejme, z dôvodu defektov. „Dostať päť defektov na tak krátkej súťaži akou Rally Prešov bola, je až neuveriteľné. Neviem, či sa to niekedy v minulosti niekomu už stalo. Samozrejme, na defektoch sa bojovať o víťazstvo nedá, som rád, že sme dojazdili aspoň na piatom mieste absolútneho poradia a nestratili veľa bodov. Sezóna ešte nekončí, stále je o čo bojovať, len dúfam, že defektovú smolu sme si už v Prešove vybrali na dostatočne dlhú dobu,“ uzavrej rozprávanie o Rally Prešov Jaro Melichárek.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár