KM Racing na Rally Prešov v TOP 10 a bronzom v triede

Po úvodnom podujatí sa slovenský KM Racing Team predstavil aj v rámci druhého kola slovenských majstrovstiev v rally, v Prešove. Výsledok potešil, obe štartujúce posádky dojazdili v TOP 10 absolútneho poradia.

KM Racing

Tomáš Kurka s Adamom Škubníkom štartovali spoločne s Mini John Cooper Works WRC v Prešove prvýkrát. Čakali na nich nielen neznáme trate, či šmykľavý asfalt, ale aj neutíchajúci dážď. Tomáš s Adamom však už od prvého testu nenechali nič na náhodu, pričom po prvej sekcii, do ktorej patrila dvojica rýchlostných skúšok na mestskom okruhu im patrilo ôsme miesto absolútneho poradia. V rámci sobotnej časti súťaže, keď už posádky bojovali výhradne mimo mesta Prešov prišiel najskôr posun na deviatu priečku, no v poslednej sekcii 22. Rally Prešov sa im podarilo zatiahnuť. Výsledkom bola siedma priečka absolútneho poradia a piate miesto v triede 11. „Sme v cieli. To bol náš prvoradý cieľ. Navyše sa nám podarilo nazbierať neskutočné množstvo skúseností s tunajším asfaltom, ktorý je neskutočne šmykľavý už za sucha. Dnes to bolo ešte o to horšie, že celý deň pršalo. Samozrejme ani nám, ako aj iným jazdcom sa nevyhli drobné krízovky, vyrobili sme na trati aj hodiny a nechali tam nejaký čas, ale ako som už povedal, sme v cieli, sme celí a to je podstatné. S výsledkom, ako aj celou súťažou som naozaj spokojný,“ opísal Tomáš Kurka dianie na tratiach 22. Rally Prešov.

KM Racing

Druhou posádkou KM Racing Teamu, v tomto prípade bojujúcou hlavne v triede 3, boli bratia Lukáš a Július Lapdavský, ktorým na prešovských tratiach robilo spoločnosť vozidlo Mitsubishi Lancer EVO IX. Luky s Julom síce začali v prvom, mestskom teste trochu opatrnejšie, výsledkom čoho bolo piate miesto v triede, v druhom prejazde tejto rýchlostnej skúšky sa však poriadne pochlapili a dojazdili na druhom mieste. Druhý deň, na rýchlostných skúškach mimo mesta Prešov im najskôr patrilo štvrté miesto v triede, v záverečnej sekcii, rovnako ako ich kolegom sa podarilo zabojovať, výsledkom čoho bol bronz v triede 3, ale aj desiata priečka absolútneho poradia. „Výborné. Toto bol náš cieľ. Tretie miesto v triede a desiate absolútne. Veľmi pekná súťaž, v podstate celý deň sme sa ťahali o desatinky sekúnd s najbližšou konkurenciou. Bolo to fajn a sme spokojní,“ povedal po dojazde do cieľa Lukáš Lapdavský.

KM Racing

„Mať obe posádky v TOP 10 bol náš cieľ a vyšlo to. Som spokojný, aj keď súťaž bola veľmi ťažká, celý deň pršalo a posádky to nemali vôbec ľahké. Podstatný z môjho pohľadu je fakt, že robíme kroky dopredu a to je podstatné. Ďakujem všetkým partnerom nášho tímu za podporu, posádkam za príkladnú reprezentáciu, mechanikom za výbornú prípravu techniky a divákom za povzbudzovanie,“ opísali svoje pocity po 22. Rally Prešov Marek Krupica a Ivan Mutňanský, manažéri KM Racing Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár