XIQIO Rally Team je na Lubeník pripravený

Pre XIQIO Rally Team bude tohtoročná Rally Lubeník veľkým sviatkom. Košický tím totiž práve na jej tratiach predstaví v rally súťaži prvýkrát Škodu Fabia WRC a Mitsubishi Lancer EVO IX.

XIQIO Rally Team

Predstavenie dvojice vozidiel XIQIO Rally Teamom sa už síce konalo, no to sa odohralo v úplne inej disciplíne, v pretekoch automobilov do vrchu, kde boli autá upravené do triedy A+2000. V tejto disciplíne a príslušnej triede však vozidlá podliehajú trochu iným technickým predpisom ako na rally. Z toho dôvodu musel XIQIO Rally Team, po Moris Cup Jahodná, kde v rámci druhého dňa pretekov Tomáš Ondrej so Škodou Fabia WRC dosiahol na absolútne víťazstvo, obe vozidlá upraviť naspäť do rally.

„Počas štyroch týždňov, ktoré od seba preteky automobilov do vrchu na Jahodnej a Rally Lubeník delili, sme museli urobiť veľa úprav na oboch vozidlách. Jednak sme museli poslať turbo do Holandska a následne po jeho návrate sme museli vycestovať s riadiacou jednotkou Škody Fabia WRC do Lichtenštajnska, kde ju preprogramovali naspäť na rally predpisy. Medzitým Srnka motorsport v domácich podmienkach prestaval Mitsubishi Lancer EVO IX, s ktorým odštartuje Tibor Cserhalmi, naspäť do triedy 3. Posledným úkonom, ktorý bolo treba urobiť, bolo postaviť Škodu Fabia WRC na športové značky, čo sa nám už rovnako podarilo,“ opísal medzi pretekárske obdobie manažér XIQIO Rally Teamu Marián Mičák.

XIQIO Rally Team

Ako je už z predchádzajúceho textu azda všetkým čitateľom jasné, so Škodou Fabia WRC sa v Lubeníku predstaví rožňavská dvojica Tomáš „Srnka“ Ondrej a jeho dlhoročný spolujazdec Adam Gömöri. „Naše nové WRC-čko som mal možnosť odskúšať na Jahodnej, kde fungovalo naozaj perfektne. Teraz, ako už Marián Mičák prezradil, sme z neho urobili opäť rally auto. Na štart Rally Lubeník sa už veľmi teším, rýchlostné skúšky sú nádherné,“ povedal Tomáš „Srnka“ Ondrej.

V druhom vozidle XIQIO Rally Teamu, Mitsubishi Lancer EVO IX sa predstaví Tibor Cserhalmi spoločne so spolujazdcom Petrom Vejačkom. „Pre mňa má Rally Lubeník tak trochu inú príchuť. Práve na tejto súťaži som v minulom roku prvýkrát reprezentoval XIQIO Rally Team. Navyše som túto súťaž vtedy išiel prvýkrát a asi som nepodal úplne najhorší výkon, keďže spolupráca s Mariánom Mičákom funguje dodnes. Čo sa auta týka, to je pre mňa akýsi návrat v čase, keďže práve s vozidlom Mitsubishi som vo svojom živote absolvoval asi najviac súťaží. Dúfam, že sa nám spolu s Petrom Vejačkom bude dariť rovnako dobre ako tomu bolo doteraz,“ vysvetlil Tibor Cserhalmi.

Záverom dodal ešte Marián Mičák: „Je to pre nás akýsi nový začiatok, s novými vozidlami, čomu sa nesmierne teším. Nežiadam chlapcov aby vyhrali, chcem iba aby obe autá doviezli podľa možnosti celé až do cieľa a urobili na rýchlostkách všetko čo sa dá. Ak by sa podaril dobrý výsledok, budem im iba vďačný. Držte nám palce.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár