Kesko Racing – Do Lubeníku sa ideme poriadne zabaviť

Rožňavský Kesko Racing Team nebude chýbať ani na štarte Rally Lubeník 2015, pričom na štart sa postaví s dvojicou súťažných vozidiel, Seatom Leon TDi a Škodou Fabia TDi.

Kesko Racing

Obe spomínané vozidlá budú spoločne s ich posádkami bojovať o body v triede 5. Práve v nej po dvoch kolách tohtoročného slovenského šampionátu v rally patrí druhé miesto Františkovi Fuskovi spoločne so Štefanom Tökölim a ich Škode Fabia TDi. V Lubeníku by radi pridali ku aktuálnym tridsiatim šiestim bodom ďalšie, ktoré by ich mohli posunúť v priebežnom poradí o kúsok vyššie.

Juraj Keszi s Pavlom Helméczym odštartujú už tradične na vozidle Seat Leon TDi. Im v priebežnom poradí patrí v triede 5 tretie miesto, iba šesť bodov za už spomínaným Fuskom. Juraj s Paľom však nedojazdili do cieľa predchádzajúcej súťaže v Prešove. „Mohlo by sa zdať, že medzi sebou s Ferom veľmi tvrdo súťažíme, to je však iba zdanie. Celý náš tím je rád, keď sa jednej, alebo druhej dvojici podarí zajazdiť dobrý výsledok a je úplne jedno, či som to ja s Paľom, alebo Fero s Pištíkom. Čo sa našich súťažných vozidiel týka, myslím si, že sú dobre pripravené, autá chalani otestovali poriadne na Jahodnej, kde všetko fungovalo. Do Lubeníka sa ideme zabaviť a to doslova. V rámci tradície, ktorú tu dodržiavame, príde ku nám do servisu v piatok podvečer aj živá muzika. Jediné čo ma na tejto súťaži mrzí je, že tento rok nejde náš domáci, rožňavský okruh. To je škoda. Aj napriek tomu však musím organizátora pochváliť za prípravu súťaže, ktorá síce bude trvať iba šesť hodín, no zdá sa byť veľmi kompaktná. Myslím, že toto je správny smer, ktorým sa treba pri organizácii poberať. Takýchto súťaží, ktoré nevyžadujú množstvo financií by poda mňa mohlo byť na Slovensku podstatne viac a hlavne mohli by štartovať častejšie. Teraz bola totiž pauza medzi Prešovom a Lubeníkom takmer dva mesiace a to nie je dobré,“ povedal šéf Kesko Racing Teamu a jazdec v jednej osobe, Juraj Keszi.

Kesko Racing

Rally Lubeník 2015 štartuje v dňoch 26.- 27.7.2015 pričom na piatok je pre divákov pripravené slávnostné predstavenie súťažiacich (od 19:00 hodiny). V sobotu súťaž štartuje presne úderom poludnia, pričom súťažiaci musia absolvovať celkovo šesť rýchlostných skúšok. Tie sú rozdelené do troch samostatných sekcií. Cieľ súťaže je plánovaný v ten istý deň o 18-tej hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár