Absolútny bronz, ale aj striebro v triede pre XIQIO z Lubeníka

Košický XIQIO Rally Team na VII. Rally Lubeník slávil premiéru nových vozidiel. Úspešne, keďže v cieli mu patrila tretia priečka absolútneho poradia, ale aj druhá v triede 3.

XIQIO Rally Team

Divákom rally sa vo farbách slovenského XIQIO Rally Teamu v spolupráci so Škodou Fabia WRC sa premiérovo predstavila dvojica Tomáš “Srnka“ Ondrej a Adam Gömöri. Po trochu pomalšom úvode a následnej stíhacej jazde im po prejdení cieľom poslednej rýchlostnej skúšky patrilo tretie miesto absolútneho poradia. „Som naozaj šťastný, že sa nám podarilo vybojovať tretie miesto absolútne. Priznám, že som to nečakal, keďže to bola moja prvá súťaž so Škodou Fabia WRC. Na začiatku som nevedel odhadnúť hranice auta, potom som si na§ začal zvykať a hneď sa mi darilo robiť lepšie časy. Bolo to fakt super, ďakujem Mariánovi Mičákovi za túto možnosť,“ povedal Tomáš „Srnka“ Ondrej po prejazde cieľovou rampou.

XIQIO

Ako iste už všetci vedia, v rámci VII. Rally Lubeník nasadil XIQIO Rally Team do bojov dvojicu súťažných posádok a vozidiel. Tou druhou posádkou bola dvojica Tibor Cserhalmi – Peter Vejačka a vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX, ktorým po veľmi peknom výkone patrilo v cieli druhé miesto v triede 3, ale aj jedenáste absolútneho poradia. „Keďže sme s týmto vozidlom išli prvú súťaž, našim cieľom bolo dôjsť až do cieľa, zbytočne neriskovať a ak sa bude dať zabojovať o body, čiže náš cieľ sme splnili presne, do bodky. Som rád, že sme v cieli, keďže podmienky boli všelijaké a musím povedať, že v poslednej sekcii sa nám už naozaj dosť šmýkalo. Podarilo sa nám našu pozíciu ustáť, čo je super. Musím povedať, že táto súťaž bola jednou z najnáročnejších v tejto sezóne. Tešíme sa už na Rally Tatry,“ opísal svoje pocity Tibor Cserhalmi.

XIQIO Rally Team

Po takýchto výsledkoch svojich zverencov bol samozrejme spokojný aj manažér XIQIO Rally Teamu Marián Mičák: „Aj keď viem, že naše posádky patria medzi najskúsenejšie v štartovom poli, musím povedať, že ma prekvapili. Naozaj som nečakal, že Tomáš s Adamom dojazdia na treťom mieste absolútne. Tibor s Petrom zase išli s Mitsubishi po veľmi dlhej dobe a predsa len Mitsubishi je dosť rozdielne oproti Subaru. Rovnako sa však ukázali ako perfektne zohratá dvojica, čo nám v konečnom dôsledku prinieslo zisk druhej priečky v triede 3 a kopu bodov do priebežného hodnotenia. Ďakujem obom posádkam za perfektnú jazdu, mechanikom za prípravu oboch vozidiel a partnerom za podporu.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár