Štvorka a sedmička v Lubeníku pre KL Racing Rally Team

KL Racing Rally Team sa na tohtoročnej Rally Lubeník predstavil s trojicou súťažných posádok. V cieli slávil jedno štvrté a jedno siedme miesto absolútneho poradia.

KL Racing Rally Team

Už od štartu tretieho kola slovenských rally majstrovstiev, VII. Rally Lubeník, predvádzala prítomným divákom špičkový výkon posádka KL Racing Teamu, dvojica Tomáš Kukučka – Radovan Mozner mladší, jazdiaci na Subaru Impeza WRC. Doťahovanie s konkurenciou o desatinky sekúnd im po šiestich rýchlostných skúškach, v cieli nakoniec vynieslo krásne, štvrté miesto v absolútnom poradí. „Ešte pred štartom som si robil z riaditeľa súťaže, Mareka Podobníka, s ktorým sme ešte v minulom roku jazdili spolu, srandu, že to s našim štartovým číslom 4, asi prehnal. Tvrdil som totiž, že sa v Lubeníku stretla silná konkurencia a nie je možné na takomto mieste v žiadnom prípade spoločne s Radovanom dojazdiť. Teraz som z toho sám prekvapený. Súťaž bola nádherná, všetci išli neskutočnú hranu a ja už fakt neviem kde ešte zrýchliť. Dúfam, že nám to vydrží aj v ďalších súťažiach,“ vysvetlil v cieli Tomáš Kukučka.

KL Racing Rally Team

Druhou posádkou KL Racing Teamu, ktorá sa postavila až na cieľovú rampu bola česko-nemecká dvojica Karel Trněný – Christian Doerr, jazdiaca na Škode Fabia WRC. V cieli im patrila rovnako pekná siedma priečka absolútneho poradia. Viac nám povedal jazdec, Karel Trněný: „Išlo sa strašne rýchle. My sme však už bohužiaľ na prípadný útok na vyššie priečky nemali pneumatiky. Súťaž sme v podstate prehrali už na štarte prvého testu, kde mi zhasol motor Škody Fabia WRC a kým som ho znovu naštartoval, nechali sme tam strašne veľa času. Určite nás to stálo aspoň dve miesta. Bola to veľmi krátka súťaž na to, aby sme dokázali stratu dobehnúť. Urobil som chybu a nerád by som sa tu teraz na niečo vyhováral. Som rád, že sme v cieli, s Christianom to bol krásny zážitok.“

Poslednou posádkou, ktorá spoločne s vozidlom Renault Clio Sport reprezentovala KL Racing Rally Team bola dvojica Pavol Cireň – Vladimír Lieskovec. Táto posádka spolu odštartovala svoj prvý pretek. V ich prípade zradila technika a so súťažou sa tak museli predčasne rozlúčiť. „Na Renaulte nám odišla spojka už na štarte druhého meraného úseku. V prvom teste som cítil, že niečo nie je v poriadku, do cieľa sme však ešte došli. Na štarte druhého testu sa mi už ale nepodarilo pohnúť. Aj toto je rally,“ vysvetlil Pavol Cireň dôvod odstúpenia.

KL Racing Rally Team

Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu bol napriek už spomínanému odstúpeniu Cireňa s Lieskovcom so súťažou spokojný: „Bola to pekná súťaž a musím priznať, že som ani ja so štvrtým miestom nepočítal. Chalani ma jednoznačne potešili, pričom Tomáš s Radovanom dokázali, že sa dá vypracovať až na vrchol slovenskej rally. V budúcnosti s nimi treba počítať vždy medzi najrýchlejšími. Rád by som na tomto mieste ešte poďakoval Vlastovi Majerčákovi za skvelé štyri roky spolupráce, jeho cenné rady a úspechy, ktoré nášmu tímu priniesol. Prajeme mu v novom tíme veľa šťastných kilometrov a úspechov.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár