RUFA SPORT a Grzyb prepisovali históriu Rally Lubeník

RUFA SPORT Team, spoločne s poľskou posádkou Grzyb – Hundla, sa po roku opäť stala absolútnym víťazom VII. Rally Lubeník. Stalo sa tak už piatykrát v rade.

RUFA SPORT

Súťažná posádka Grzegorz Grzyb – Robert Hundla spoločne s Fordom Fiesta RS WRC cestovala na tretie kolo slovenských majstrovstiev v rally, do Lubeníku v úlohe favoritov. Bodaj by aj nie, veď práve na tejto súťaži dokázala už v minulosti štyrikrát po sebe vyhrať. Ani v tomto roku sa žiadna zmena nekonala a posádka slovenského RUFA SPORT Teamu, VII. Rally Lubeník vyhrala už po piatykrát v rade. V cieli jej patrilo nielen absolútne víťazstvo, ale aj upevnenie vedúcej pozície v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally 2015.

Súťaž, ktorá bola v tomto roku síce kratšia, ale na druhej strane o to krajšia a náročnejšia odštartovala presne úderom poludnia v sobotu 27.6.2015. Už na prvej dvojici testov ukázali Grzyb s Hundlom, že to s obhajobou víťazstva v Lubeníku opäť myslia vážne a oba úvodné testy vyhrali. V priebehu súťaže k týmto dvom víťazstvám pridali ešte ďalšie tri, pričom v cieli ich od najbližších prenasledovateľov delilo pätnásť a pol sekundy. „Bola to náročná súťaž. Jazdilo sa iba na dvoch úsekoch, ale tieto boli neskutočne rýchle a naozaj stačila malá nepozornosť a všetko mohlo dopadnúť inak. My sme sa však naplno koncentrovali a postupne sme získavali náskok. Som neskutočne šťastný, že sa nám podarilo vyhrať Rally Lubeník už piatykrát po sebe. Moja vďaka patrí RUFA SPORT Teamu a všetkým okolo,“ povedal v cieli vysmiaty Grzegorz Grzyb.

RUFA SPORT

„Pred súťažou som hovoril, že ak Grzegorz s Robertom vyhrajú aj po piatykrát budem veľmi spokojný. Podarilo sa, som nesmierne šťastný, že sme opäť dokázali zvíťaziť a získať plný počet bodov a zase sme sa o kúsok vzdialili našim prenasledovateľom v rámci hodnotenia slovenských majstrovstiev. Patrí nám zaslúžene vedenie a dúfam, že tak, ako sa nám darilo v Lubeníku sa nám bude dariť aj v nasledujúcich súťažiach počas tohto roku. Dúfam, že na nich budú platiť športové predpisy pre všetkých zúčastnených rovnako. Chcem poďakovať posádke za perfektne odvedenú robotu, mechanikom Wevers Sportu za prípravu Fordu Fiesta RS WRC, ale aj partnerom tímu a priateľom za podporu,“ doplnil manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

Majstrovstvá Slovenska v rally 2015 pokračujú už o mesiac štvrtým kolom, ktoré sa bude konať na Rally Tatry v Poprade. Samozrejme ani tu RUFA SPORT s posádkou Grzyb – Hundla nebude chýbať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár