KL Racing: V Poprade chceme zatiahnuť

Subaru Impreza WRC v tohtoročnej sezóne slovenských rally majstrovstiev púta pozornosť všade kde sa zjaví. Bodaj by aj nie, veď práve Subaru je pre mnohých fanúšikov automobilových súťaží tým pravým rallystickým náradím.

KL Racing

Po Dobšinskom kopci, kde so Subaru Impreza WRC štartoval Tomáš Kukučka budú mať priaznivci rally súťaží dosýta si vychutnať krásny bublajúci zvuk tohto rodeného rally špeciálu. Popri Tomášovi Kukučkovi, ktorý sa v rámci 42.Rallye Tatry predstaví v Subaru Impreza WRC so spolujazdcom Radovanom Moznerom mladším, sa na štart postaví aj druhá posádka KL Racing Rally Teamu, Pavol Cireň – Marek Podobník a Renault Clio RS.

KL Racing

„Do Popradu, na 42. Rallye Tatry ideme s cieľom poriadne zabodovať. Tomášovi s Radovanom patrí v tomto momente v triede 11 po troch kolách slovenských rally súťaží celkovo piate miesto a tridsať bodov. Od tretej priečky ich však delí iba deväť bodov, čo naozaj nie je veľa. V celkovom poradí slovenského majstrovstva im patrí siedme miesto a päťdesiatpäť bodový zisk, a od pomyselného pódia ich delí tiež neveľká bodová strata. Škoda Rally Prešov, kde z dôvodu poruchy turba zapísali nulový bodový zisk, ich postavenie v priebežnom poradí mohlo byť už teraz podstatne lepšie. Druhá posádka, Pavol Cireň s Marekom Podobníkom majú bodov podstatne menej, v ich prípade však treba vziať do úvahy aj fakt, že štartovali iba v Prešove, kde aj bodovali, v Lubeníku ich vyradila porucha spojky. Dúfam, že v Poprade obe naše posádky privítame na cieľovej rampe a v súťaži sa im bude dariť,“ opísal Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu situáciu svojich posádok v rámci tohtoročných slovenských rally majstrovstiev.

KL Racing

Ako sme už spomínali, obaja jazdci Kl Racing Teamu sa divákom predstavili počas uplynulého víkendu v rámci podujatia zaradeného do Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu 2015, na Dobšinskom kopci. Práve tu mali možnosť poriadne otestovať svoje vozidlá pred nadchádzajúcou Ralye Tatry, čo sa im aj úspešne podarilo.

Teraz už ostáva iba dvojici posádok KL Racing Rally Teamu držať palce aby rovnako dobre ako v Dobšinej dojazdili aj v Poprade.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár