KL Racing chce s Kukučkom v Košiciach opäť útočiť na najvyššie priečky

Štvrté miesto absolútneho poradia v Lubeníku, tretie na Rallye Tatry. To je bilancia v posledných dvoch kolách slovenských rally majstrovstiev KL Racing Rally Teamu a posádky Tomáš Kukučka – Radovan Mozner mladší.

KL Racing

Bielo-červené Subaru Impreza WRC v polepe slovenského KL Racing Rally Teamu v posledných dvoch kolách slovenských rally majstrovstiev doslova šokovalo súperov. Za všetko môže jeho posádka Tomáš Kukučka – Radovan Mozner mladší. „Do Košíc cestujeme s vierou, že sa nám opäť podarí dobrý výsledok. Bolo by to super, hlavne pre Radovana, ktorý je v Košiciach doma. Pri pohľade späť musím povedať, že štvrté miesto v Lubeníku bolo tvrdo vybojované, na Rallye Tatry sme si zase podstatne viac verili v aute. Jednoznačne k tomu dopomohol fakt, že som so Subaru štartoval na Dobšinskom kopci, kde sme mali konečne čas a priestor vyskúšať rôzne nastavenia. Podarilo sa nám Subaru nastaviť presne podľa mojich požiadaviek a pocitov. Vieme však, že urobiť dobrý výsledok bude v Košiciach nesmierne ťažké a to aj napriek faktu, že trate v podstate obaja poznáme. Dúfame, že sa nám naše plány podarí aj zrealizovať,“ povedal úvodom Tomáš Kukučka, jazdec Subaru Impreza WRC.

KL Racing

KL Racing Rally Team, to však nie je iba už spomínaná posádka, ale aj Renault Clio RS a dvojica Pavol Cireň – Marek Podobník, ktorej sa podarilo na 42.Rallye Tatry vyjazdiť rovnako dobrý výsledok ako predchádzajúcej dvojici, keď im v cieli patrila druhá priečka v triede 8. Zatiaľ čo Marek Podobník v úlohe spolujazdca absolvoval Rally Košice už veľakrát, pre Paľa Cireňa bude všetko nové. Napriek tomu Revúčan s Lubeníčanom nehádžu vopred flintu do žita. „Viem, že trate v Košiciach nepoznám, mám však vedľa seba skúseného spolujazdca, ktorý to tu všetko ovláda, tak sa naňho budem s jeho dovolením trochu spoliehať. Dúfam, že sa nám bude dariť a dôjdeme až na cieľovú rampu,“ opísal svoje pocity pred Rally Košice Pavol Cireň.

KL Racing

V úspech svojich dvoch posádok dúfa aj manažér KL Racing Rally Teamu Marek Lokaj: „V Lubeníku, aj v Poprade nám išla karta, tak dúfam, že to tak pôjde aj v Košiciach. Bol by som veľmi rád, ak by sa obom podaril dobrý výsledok. Držte nám palce.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár