RUFA s Grzybom absolútnymi víťazmi 41. Rally Košice 2015

Piate kolo slovenského rally šampionátu odštartovalo v priebehu uplynulého víkendu v Košiciach. Víťazom dvojdňovej súťaže sa stal jednoznačne slovenský RUFA SPORT Team s poľskou posádkou Grzyb – Hundla a vozidlom Ford Fiesta RS WRC.

RUFA

Už od štartu 41. Rally Košice sa vedenia v absolútnom poradí ujala posádka Grzegorz Grzyb – Robert Hundla na vozidle Ford Fiesta RS WRC, pričom počas celej súťaže, ktorá v sebe zahŕňala dve samostatne bodované etapy, ale aj jedenásť rýchlostných skúšok pred seba jednoznačne nikoho nepustila. Ak pridáme takmer polovicu vyhratých rýchlostných skúšok, je jasné, že na cieľovej rampe stáli Grzegorz s Robertom ako absolútni víťazi 41. Rally Košice. „Prišli sme sem s cieľom vybojovať nielen piaty titul Majstrov Slovenska v rally, ale aj vyhrať Rally Košice ako celok a to sa nám podarilo. Získali sme šesťdesiat bodov do priebežného bodovania, čo z nás už dnes robí absolútnych majstrov Slovenska pred záverečnou Rally Tríbeč. Bola to krásna súťaž s nádhernými rýchlostnými skúškami a dobrou atmosférou. Všetko fungovalo tak, ako sme chceli a my sa spoločne veľmi tešíme z absolútneho víťazstva v Košiciach,“ opísal svoje pocity na cieľovej rampe Grzegorz Grzyb, jazdec RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT Team

Spokojný s výkonom posádky bol aj manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman: „Naša posádka opäť, vo veľmi silnej medzinárodnej konkurencii dokázala, že je najrýchlejšia. V cieli sme mali náskok viac ako pol minúty, zároveň sme získali po oba dva súťažné dni plný počet bodov, ktoré nám už v predstihu zabezpečujú piaty titul absolútnych Majstrov Slovenska v rally. Grzegorz s Robertom opäť dokázali, že pokiaľ technika funguje, nemajú na Slovensku konkurenciu. Ďakujem nielen posádke, ale aj partnerom tímu, či mechanikom Wevers Motorsport za špičkovú podporu a prípravu vozidla Ford Fiesta RS WRC.“

RUFA SPORT Team

Avšak z košického víťazstva, ale aj zisku titulu absolútnych slovenských majstrov sa však RUFA SPORT Team a jeho posádka tešili iba chvíľu. „ Posádka št. č. 3, Melico Racing Team (počas sezóny stále za nami), podala na vozidlo nášho tímu Ford Fiesta RS WRC, servisované Wevers Motorsport protest a naša posádka bola zo súťaže 41. Rally Košice vylúčená. Proti tomuto rozhodnutiu podal RUFA SPORT Team v zmysle platných predpisov okamžite odvolanie. O konečnom výsledku 41. Rally Košice, bude teda na žiadosť RUFA SPORT Teamu rozhodovať Národný odvolací súd Slovenskej asociácie motoristického športu a o jeho výsledku, nech dopadne akokoľvek, vás budeme samozrejme informovať,“ doplnil Ľubomír Kleman.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár