Dva defekty ukončili účinkovanie KL Racingu na Barumke

Premiérové vystúpenie posádky KL Racing Rally Teamu, Tomáša Kukučku s Radovanom Moznerom mladším, v rámci európskej Barum Czech Rally Zlín ukončili dva defekty.

KL Racing

Barum Czech Rally Zlín patrí medzi najväčšie automobilové súťaže odohrávajúce sa v strednej Európe. Bodaj by aj nie, veď súťažné posádky do Zlína a jeho okolia sa každoročne zlietsajú z množstva krajín, aby tu bojovali o body do seriálu FIA European Rally Championship. V tomto roku bola aj Barum Czech Rally Zlín pre divákov, ktorých sa tu mimochodom zišlo viac ako dvestotisíc, akási iná, lepšia. Po mnohých rokoch sa totiž na štart tohto legendárneho podujatia postavili opäť aj súťažiaci s vozidlami špecifikácie WRC. Síce postaršie, homologované do a vrátane sezóny 2006, predsa však WRC, ktoré dokážu poriadne rozpumpovať srdce každého rodu verného fanúšika rally súťaží. Presne s takýmto vozidlom, konkrétne Škodou Fabia WRC sa na štart 45. Barum Czech Rally Zlín postavila aj dvojica mladých Slovákov, Tomáš Kukučka a Radovan Mozner mladší. Po veľmi sľubnom začiatku, však v súťaži vydržali iba dve rýchlostné skúšky.

KL Racing

„V prvom teste, ktorým bola Super špeciálka v uliciach Zlína to bolo fantastické. Jazdiť pred takým množstvom divákov bolo vždy mojim snom a teraz sa mi tento sen vyplnil, navyše ná patrilo druhé miesto v triede čo bol super východiskový bod. V sobotu ráno sme naskočili na rýchlostnú skúšku Slušovice, ktorá je asi z divácky najobsadzovanejšou. Všetko bolo opäť ako z rozprávky, až na to, že sme chytili na tomto teste dva defekty a v kufre sme mali iba jednu rezervu. Na prázdnej pneumatike predpisy jazdu nepovoľujú a tak neostalo nič iné iba zo súťaže odstúpiť. Mrzí ma to o to viac, že to bolo z druhého miesta v triede. Nič to, o rok sme na Barumke určite opäť,“ opísal nielen dôvod odstúpenia, ale aj nezabudnuteľnú atmosféru Tomáš Kukučka.

KL Racing

Z odstúpenia svojej posádky bol smutný aj manažér KL Racing Rally Teamu, Marek Lokaj: „Priznávam, zarmútilo ma to, ale čo už narobím. Rally je šport, v ktorom sa pod úspech, či neúspech súťažiacej posádky podpisuje neskutočné množstvo okolností. Chalani vypadli na dvojicu defektov a to sa v rally stáva. Napriek nášmu skorému odstúpeniu by som chcel poďakovať všetkým partnerom, ktorí nám tento štart umožnili. Bolo to niečo krásne a náš KL Racing Rally Team to opäť posunulo ďalej.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team KL Racing

Pridaj komentár