Výborný výkon KM Racing Teamu na 45. Barum Czech Rally Zlín

Slovenský KM Racing Team mal v rámci 45. Barum Czech Rally Zlín v hre hneď dve súťažné posádky. Obe dojazdili až na cieľovú rampu, navyše s dobrým umiestnením.

KM Racing Team

Ako sme vás už pred štartom 45. Barum Czech Rally Zlín informovali, KM Racing Slovakia priamo reprezentovala dvojica Tomáš Kúrka – Karel Vajík s vozidlom Mini John Cooper Works S2000, ale s podporou slovenského tímu sa divákom predstavila aj nórska posádka Petter Kristiansen – Ole Kristian Brennun, jazdiaca na vozidle Škoda Fabia S2000. Obe posádky dojazdili až do cieľa, čo sa mnohým posádkam, pri pohľade na rozsiahly zoznam odstúpených, nepodarilo.

O niečo lepší výkon sa podarilo v rámci legendárnej Barum Czech Rally Zlín podať nórskej dvojici, pričom v cieli súťaže Petterovi s Ole Kristianom, ktorá štartovala za GPD Orsák Rally Sport, patrilo pätnáste miesto absolútneho poradia. Rovnaké umiestnenie im patrilo aj v rámci kategórie RC2.

KM Racing Team

Česi, Tomáš Kúrka s Karlom Vajíkom, dojazdili do cieľa iba o tri priečky absolútneho poradia nižšie, čiže na osemnástom mieste. Zároveň im patrila aj sedemnásta priečka v kategórii RC2.

„Umiestnenie posádok, ktoré štartovali či už priamo pod hlavičkou nášho KM Racing Slovakia Teamu, alebo s našou priamou podporou, podali veľmi dobrý výkon. Pätnáste a osemnáste miesto v tak silnej konkurencii, aká sa každoročne stretáva v Zlíne je dobrý výkon. Táto súťaž patrí medzi najťažšie v rámci európskeho šampionátu, čo je vidieť, v porovnaní so štartovou listinou, aj na nízkom počte posádok, ktoré dojazdili až na cieľovú rampu,“ povedal Marek Krupica, manažér KM Racing Slovakia Teamu.

KM Racing Team

Jeho slová doplnil aj druhý manažér KM Racing Slovakia Teamu, Ivan Mutňanský: „Tak ako už povedal Marek, Barumka je jednou z najťažších súťaží a dôjsť až do cieľa je nesmierne náročné nielen pre posádku, ale aj súťažnú techniku. Ja by som preto chcel poďakovať Orsák Rally Sport Teamu za naozaj perfektnú prípravu oboch súťažných vozidiel. Samozrejme moje poďakovanie patrí aj partnerom nášho tímu bez ktorých by sme tak náročnú súťaž nemohli absolvovať.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team KM Racing

Pridaj komentár