RUFA SPORT a Kostku z Barum Rally vyradila technická porucha

Slovenský RUFA SPORT Team v rámci legendárnej Barum Czech Rally Zlín predstavil novú Škodu Fabia R5, ale aj premiérovú spoluprácu Tomáša a Lukáša Kostku. Po výbornom začiatku však pre nich súťaž skončila v siedmom teste.

RUFA SPORT

Tomáš Kostka a RUFA SPORT Team. Toto spojenie už mali možnosť priaznivci rally súťaží sledovať v minulosti už viackrát. Treba povedať, že ich spoločná cesta bola viac ako úspešná. Teraz sa Tomáš Kostka opäť posadil do vozidla slovenského rally tímu v rámci 45. Barum Czech Rally Zlín, podujatia zaradeného do seriálu FIA European Rally Championship. V tomto prípade sa jednalo o najnovšiu špecifikáciu vozidla Škoda Fabia R5, ktorú predstavil RUFA SPORT Team ako prvý slovenský tím.

RUFA SPORT

Tomáš s Lukášom si v ostrom súťažnom tempe, vyskúšali Škodu Fabia R5 už v piatok dopoludnia pri kvalifikačnom teste, kde zistili technické problémy s motorom. Napriek tomu tu Tomáš v spolupráci s Lukášom dokázal, že rovnako ako v minulosti, aj v tomto roku by sa rád postavil v rámci 45. Barum Czech Rally Zlín na jeden zo stupienkov pre víťazov. Po večernom úvodnom teste, ktorým bola dokonale divácky obsadená Super špeciálna rýchlostná skúška konajúca sa v uliciach Zlína, patrilo bratrancom Tomášovi s Lukášom tretie miesto absolútneho poradia. Napriek tomu posádka nebola celkom spokojná so Škodou Fabia R5, ktorej motor nepracoval tak akoby mal, vykazoval nedostatočný výkon a mal navyše aj nepravidelný chod. Po štarte do prvej z rýchlostných skúšok v sobotu dopoludnia bolo jasné, že problém pretrváva, aj keď posádka vyjazdila niekoľko výborných časov. V rýchlostnej skúške č.7 sa porucha prejavila natoľko vážna, že tento fakt prinútil posádku z obavy pred úplným zničením motora vozidlo odstaviť už krátko po štarte, čo bola veľká škoda, keďže Tomáš s Lukášom v tomto momente figurovali na štvrtom mieste absolútneho poradia. Mechanikom sa nakoniec poruchu motora podarilo diagnostikovať až neskoro v noci, čo znamenalo, že nemá zmysel pokračovať.

RUFA SPORT

„Naša posádka začala veľmi dobre a opäť všetkým dokázala, že v momente, ak technika funguje, patria k najlepším v Európe. Žiaľ v siedmom teste prišla technická chyba, ktorá nás vyradila z bojov a Tomáš s Lukášom museli z dobre rozbehnutej súťaže odstúpiť. Nedá sa nič robiť, rally je aj o funkčnej, či nefunkčnej technike a nie iba o výkone posádky. Podstatné je, že spolupráca medzi RUFA SPORT Teamom a Tomášom Kostkom bude pokračovať aj naďalej. Navyše ma teší, že spoločný dizajn vozidla RUFA SPORT Teamu a Tomáša Kostku, ktorý sme v rámci Barum Czech Rally Zlín predstavili, sa stretol s množstvom pozitívnych hodnotení u divákov,“ povedal po 45. Barum Czech Rally Zlín Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team Rufa Sport

Pridaj komentár