RUFA SPORT

RUFA SPORT cez víkend na dvoch frontoch

RUFA SPORT Team a jeho manažéra Ľubomíra Klemana čaká náročný víkend. Jeho tím bude opäť, po dlhšej dobe, bojovať na dvoch rally súťažiach naraz.

RUFA SPORT

Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom, druhá posádka priebežného poradia poľských rally majstrovstiev sa divákom predposledného podujatia poľských rally majstrovstiev, ktorým je v tomto roku 49. Rajd Dolnoślaski predstaví s Fordom Fiesta R5. Súťaž, ktorá je situovaná iba pár kilometrov severne od česko-poľských hraníc, v Dolnom Sliezsku, odštartuje v dňoch 16. – 18.10.2015. Zahŕňa v sebe celkovo dvanásť rýchlostných skúšok, takmer stodvadsaťsedem ostrých kilometrov, ale aj vyše štyristoosemdesiat kilometrov celkom.

Druhou súťažou, v rámci ktorej sa slovenský RUFA SPORT Team počas nadchádzajúceho víkendu svojim fanúšikom predstaví je Říha Group – Partr Rally Vsetín. Tu sa na štart postaví premiérovo s rumunskou posádkou Simone Tempestini – Dorin Pulpea. Na trati tejto rumunskej dvojici, ktorí sú aktuálnymi majstrami Rumunska, ale aj pravidelnými účastníkmi tohtoročného seriálu JWRC, bude robiť spoločnosť Ford Fiesta RS WRC, za volant ktorej sa Tempestini posadí úplne prvý krát.

RUFA SPORT

„Bude to zaujímavý víkend, verím tomu, že ho v pohode zvládneme, veď už v minulosti sme takýchto dvoj súťaží zažili niekoľko. Čo sa týka Grzegorza s Robertom, predchádzajúce kolo poľských majstrovstiev, na Škode Fabia R5, vyhrali a tak sa opäť dostali do boja o absolútny poľský titul. Na vedúce miesto majú síce stratu pätnásť bodov, čo však nie je veľa. Verím, že sa im bude dariť aj na tejto nadchádzajúcej súťaži a všetko dopadne tak ako sme si to naplánovali. V rámci Rally Vsetín nás, ako už bolo povedané bude reprezentovať rumunská dvojica. Ich štart je premiérový nielen v našom tíme, ale aj v Čechách a navyše sa iba dvadsaťročný Simone úplne prvýkrát posadí do vozidla špecifikácie WRC. Verím tomu, že na oboch frontoch sa nám bude dariť a po víkende bude čo oslavovať,“ začal s rozprávaním Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu. „Štart vo Vsetíne sme do nášho kalendára zahrnuli po zrušení posledného kola slovenských majstrovstiev, ktorým mala byť Rally Tríbeč. A práve tu by som sa rád trochu zastavil a povedal k tejto téme niekoľko slov. Nechcem kvôli tomu na nikoho útočiť, či dokonca ukazovať prstom. Trápi ma iba to, že som sa stretol s niektorými šéfmi iných rally tímov a všetci sme jednohlasne skonštatovali, že toto sa už v budúcnosti opakovať nemôže. Rally sezóna predsa takto končiť nesmie a ani nemôže. Všetky tímy, vrátane nášho, vkladajú do rally nemalé financie. Sú to financie nielen na techniku, posádku, či na absolvovanie samotných súťaží. V poslednej dobe pomáhame aj samotným organizátorom pri podpore organizácie jednotlivých súťaží. Títo totiž často krát idú do straty, len aby dodržali nimi dané slovo, že zorganizujú danú súťaž. Súboje medzi jednotlivými posádkami, či už v absolútnom poradí, ale aj jednotlivých triedach sú počas celého šampionátu veľmi tesné, všetky posádky rátajú každý bod a zrazu príde niekto, kto si jednoducho povie, že poslednú súťaž v sezóne neusporiada. Toto nie je dobré. Preto by som sa rád spýtal kompetentných, načo je nám potom nejaká národná motoristická autorita, podľa ktorej predpisov sa počas celého roka riadime, keď si nevie ustrážiť svojich organizátorov ? Nie je možné urobiť nejaké protiopatrenia do budúcnosti, aby sa takéto veci už nestávali ? Čo majú povedať manažéri tímov svojim reklamným partnerom, ktorých posádky nemali možnosť zabojovať o posledné body, ktoré ich stály majstrovský titul v triede? Že nič sa nedeje, že rušenie súťaží je bežné v celom svete ? Máte pravdu, stáva sa to aj za hranicami Slovenska, lenže taký organizátor si už pri organizácii rally v budúcnosti ani neškrtne. A presne takto by to mala Slovenská asociácia motoristického športu nastaviť aj na Slovensku. Oddeliť zrno od pliev, dobrých organizátorov podporiť, zlých, ktorí nedržia dané slovo zrušiť na ďalších niekoľko rokov. To je predstava nielen RUFA SPORT Teamu, ale aj ďalších veľkých rally tímov na Slovensku,“ doplnil Ľubomír Kleman.

RUFA SPORT

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jacek Zurawski, RUFA SPORT Team

Pridaj komentár