Melico Racing Team

Melichárek sa po piatich rokoch vracia do Vsetína

Bratia Jaro a Erik Melichárekovci, absolútni Majstri Slovenska v rally 2015 sa počas piatka a soboty predstavia divákom v rámci Říha Group – Partr Rally Vsetín.

Melichárek

Melico Racing Team sa na Rally Vsetín predstaví fanúšikom po päť ročnej prestávke. Na štart tejto súťaže sa totiž Jaroslav Melichárek, vtedy ešte s vozidlom Mitsubishi Lancer WRC a spolujazdcom Richardom Lasevičom, posledný krát postavil v roku 2010. Vtedy do Vsetína prišiel a zvíťazil. „V roku 2010 sme si do Vsetína išli viac menej iba otestovať auto pred poslednou slovenskou súťažou. Nakoniec sme si nielenže perfektne zajazdili, ale vybojovali aj absolútne víťazstvo. Bolo to moje prvé absolútne víťazstvo na rally súťažiach a na to sa nedá zabudnúť,“ povedal Jaro Melichárek.

Na dobré veci sa v živote iba ťažko zabúda a slovenským reprezentantom Jarovi a Erikovi, určite podobné dobré myšlienky budú víriť v hlave aj počas nadchádzajúceho víkendu, keď sa na štart súťaže, zaradenej do českého kalendára rallysprintov postavia s vozidlom Fod Fiesta RS WRC.

Melico Racing Team

„Počnúc Rally Vsetín sa pre nás začína séria takzvaných voľných súťaží, ktoré si chceme poriadne užiť. Účasť na takýchto podujatiach je totiž niečo úplne iné ako boj o majstrovské body. Tu si môžeme naozaj urobiť radosť a tešiť sa z rally športu. Vsetínske trate sú už niekoľko rokov na vysokej úrovni a ja osobne sa sem veľmi rád vraciam. Od roku 2010, keď sme spoločne s Richardom stáli na najvyššom stupni pre víťaza, nám Rally Vsetín vždy kolidovala so svetovými súťažami a tak sme sa sem nevedeli vrátiť. To sa stalo realitou až teraz a ja sa veľmi teším, že si túto nádhernú súťaž premiérovo bude mať možnosť vychutnať aj môj brat Erik. Je jasné, že budeme bojovať s množstvom kvalitných súperov a ja sa na to už naozaj teším,“ doplnil Jaro Melichárek, absolútny Majster Slovenska v rally 2015.

Melico Racing Team

Říha Group – Partr Rally Vsetín odštartuje už počas nadchádzajúceho piatku a soboty(16. – 17.10.2015), pričom organizátor pripravil pre všetkých súťažiacich náročnú trať o celkovej dĺžke takmer dvestopäťdesiat kilometrov. V nej je už zahrnutých aj osem meraných úsekov v súhrnnej dĺžke viac ako sedemdesiat kilometrov. Kto sa stane víťazom Říha Group – Partr Rally Vsetín sa dozvieme v sobotu 17.10.2015 tesne pred 17:00 hodinou.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár