KL Racing

KL Racing: Pohár organizátora a štvrté miesto vo Vsetíne

KL Racing Team, a Tomáš Kukučka majú za sebou druhú súťaž s vozidlom Ford Fiesta R5. Dopadla úspešne Tomáš s Paľom Kušnierom dojazdili na štvrtom mieste v rámci Pohára organizátora.

KL Racing

Na štart posledného kola českého rallysprintového seriálu sa slovenský KL Racing Rally team predstavil celkovo s trojicou súťažných posádok. Z nich sa najlepšie darilo dvojici Tomáš Kukučka – Pavol Kušnier, ktorým spoločne s vozidlom Ford Fiesta R5 patrilo v cieli nielen štvrté miesto v rámci Pohára organizátora, ale aj dvanáste absolútneho poradia. „V prvom rade musím povedať, že sme obaja radi, že sme v cieli. Podmienky boli v rámci celej súťaže nesmierne ťažké. Tunajšie rýchlostky sú veľmi úzke, ušmýkané, po lese, do toho množstvo vody, Rýchlostné skúšky boli naozaj ťažké, trať bola veľmi úzka, všetko v lese, veľa blata a do toho počas celého dňa pršalo a navyše prišla hmla. A práve v hmle a tme mám ja osobne veľký problém jazdiť naplno, jednoducho nie som si v takýchto podmienkach istý. Na druhej strane, keď sa pozrieme na výsledok, v takej to konkurencii aká sa tu zišla, je to viac ako dobré, čiže som spokojný. Navyše musím pochváliť aj Paľa Kušniera, s ktorým som išiel svoju prvú súťaž. Je to absolútny profesionál a ja mu veľmi pekne ďakujem,“ povedal po dojazde do cieľa Tomáš Kukučka.

KL Racing

Druhou posádkou, ktorá reprezentovala KL Racing Rally Team, bola dvojica Tomáš Konečný – Peter Lorenčík. Táto dvojica sa divákom vo Vsetíne predstavila v spolupráci s vozidlom Peugeot 208 R2 a v cieli im patrilo šieste miesto v rámci Pohára organizátora.

Poslednou posádkou štartujúcou vo farbách slovenského KL Racing Rally Teamu bola česká dvojica Lukáš Langmajer a Pavel Ryšánek. Český herec za volantom Renaultu Clio Sport rovnako zanechali u divákov dobrý obraz.

KL Racing

„Som spokojný. Všetky tri posádky nášho KL Racing Rally Teamu dojazdili až na cieľovú rampu, čo je pri pohľade na veľmi ťažké podmienky, ktoré vo Vsetíne počas súťaže panovali. Moja vďaka patrí nielen všetkým posádkam, ale aj mechanikom za prípravu trojice vozidiel a partnerom za podporu,“ doplnil Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: František Dušek

Pridaj komentár