KM Racing

KM Racing Slovakia na Vsetíne v TOP 15

Štrnáste miesto absolútneho poradia, ale aj deviate v triede P2+ patrilo v cieli tohtoročnej Rally Vsetín posádke slovenského KM Racing Teamu, Tomášovi Kúrkovi a Milanovi Škubníkovi.

KM Racing

„Od začiatku sme sa trochu bili s nastavením nášho Mini John Cooper Works WRC, k čomu nám veľmi nepomohli ani tunajšie podmienky. Vsetín je tým známy, že tu v rámci súťaže nikdy nevieme čo môžeme čakať. Tento rok počas celého dňa pršalo, všade bolo množstvo blata, navyše sa k tomu všetkému pridala hmla. Podmienky však mali všetci rovnaké a tak sa na ne nechcem vyhovárať. My sme na začiatku sme dosť stratili, v druhej runde sme nie celkom trafili pneumatiky, čo tiež neprispelo k špičkovému výkonu. Všetko sme si vynahradili aspoň v poslednej sekcii, kde sa nám podarilo poskočiť o tri miesta vyššie a dosahovanými časmi sme sa dostali do TOP 10. Škoda, že sa nám toto nedarilo už od začiatku, ale v rally sa nie vždy vydarí všetko čo by sme chceli. Súťaž sme nakoniec dojazdili na solídnom štrnástom mieste,“ povedal Tomáš Kúrka po prejazde cieľovou rampou.

KM Racing

Spokojnosť s výkonom posádky nakoniec vyjadrili aj manažéri KM Racing Slovakia, Marek Krupica a Ivan Mutňanský: „Vo Vsetíne sa zišla nesmierne silná konkurencia nielen z Čiech, či Moravy, ale aj zo Slovenska. Podmienky, ako už opísal aj Tomáš boli náročné a tak sme radi, že naša posádka došla až do cieľa. Množstvu ďalších sa to totiž vôbec nepodarilo. Sme spokojní.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Peter Vranský, Jakub Rovný

Pridaj komentár