RUFA SPORT

RUFA SPORT s Tempestinim a Grzybom dvakrát tretí

Slovenský RUFA SPORT Team sa počas uplynulého víkendu predstavil na dvoch podujatiach naraz. Výsledkom boli dve tretie miesta absolútneho poradia na Rally Vsetín a Rajd Dolnoślaski.

RUFA SPORT

Ako prvá odštartovala súťaž pod názvom Říha Group – Partr Rally Vsetín. Tu sa na štart proti nesmierne silnej konkurencii postavil slovenský RUFA SPORT Team s dvojicou, ktorá jazdí majstrovstvá sveta JWRC, mladým ambicióznym Simone Tempestini a jeho spolujazdcom Dorin Pulpea a vozidlom Ford Fiesta RS WRC. Napriek faktu, že táto dvojica práve vo Vsetíne odštartovala s vozidlom špecifikácie WRC prvýkrát vo svojej pretekárskej kariére, už od začiatku sa zaradila medzi najrýchlejších. Počas celej súťaže navyše Simone s Dorinom zrýchľovali, čoho výsledkom bolo nielen víťazstvo v predposlednej rýchlostnej skúške, ale aj tretie miesto absolútneho poradia v cieli súťaže. „Bola to moja prvá skúsenosť s vozidlom špecifikácie WRC. Za možnosť odštartovať s týmto vozidlom, som vďačný slovenskému RUFA SPORT Teamu. Bolo to splnenie jedného z mojich snov. Napriek ťažkým podmienkam, ktoré na Rally Vsetín panovali, musím povedať, že som spokojný. Počas celej súťaže sme sa snažili nájsť správne rytmus a nastavenie vozidla, čo sa nám do poslednej sekcie aj podarilo. Každým kilometrom som si s autom viac a viac rozumel. Bolo to super, rád sa niekedy ešte vrátim,“ povedal po prejazde cieľom Simone Tempestini.

RUFA SPORT

Druhou súťažou, ktorú RUFA SPORT Team počas víkendu absolvoval, bolo predposledné kolo poľských rally majstrovstiev. To sa konalo na súťaži 49. Rajd Dolnoślaski a na jeho štart sa postavila stabilná posádka RUFA SPORT Teamu, Grzegorz Grzyb a Robert Hundla spoločne s vozidlom Ford Fiesta R5. Počas celej súťaže Grzybovi s Hundlom v jednotlivých rýchlostných skúškach patrilo druhé až štvrté miesto, navyše v poslednom teste, ktorým bola Power Stage vyhrali. Za tento výkon im v cieli patrilo v absolútnom poradí konečné tretie miesto.

RUFA SPORT

„S výkonom našich posádok som spokojný. Či už to bol Grzegorz s Robertom, ktorí majú stále možnosť stále získať poľský absolútny titul v sezóne 2015. O všetkom sa však rozhodne na poslednej rally súťaži, ktorá sa uskutoční v novembri. Chcel by som poďakovať Simonemu s Dorinom, ktorí odviedli výborný výkon vo veľmi silnej česko-slovenskej konkurencii a dosahovanými časmi v jednotlivých testoch dokazovali, že sú konkurencie schopní. Za to im jednoznačne patrí poďakovanie. Samozrejme by som rád poďakoval aj mechanikom Keane Motorsport a Wevers Sportu za prípravu oboch súťažných vozidiel a partnerom za podporu nášho RUFA SPORT Teamu. Bol to pekný víkend,“ ukončil rozprávanie manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: fb RUFA SPORT

Pridaj komentár