RUFA MOTOR-SPORT

Šieste miesto pre RUFA-MOTOR SPORT na FIA ERC Islas Canarias

Najskôr smola v nie celkom správnej voľbe pneumatík, následne výborný výkon, hodný bývalej továrenskej posádky.

RUFA-MOTOR SPORT

Takýto jednoduchý scenár malo posledné podujatie tohtoročného seriálu FIA European Rally Championship v prípade súťažnej posádky slovenského RUFA-MOTOR SPORT Teamu.

Po víťazstve na maďarskej Nyiredháza Rally, kde Andreas Mikklesen spoločne so slovenským RUFA-MOTOR SPORT Teamo bral absolútne víťazstvo sa táto dvojica opäť spojila pri štarte na poslednom kole európskych rally súťaží. Tým sa v tomto roku stala súťaž 47. Islas Canarias 2020, kde sa Andreas Mikkelsen predstavil v spolupráci so svojim dlhoročným spolujazdcom Andersom Jægerom a Škodou Fabia R5 EVO2 pripravovanou maďarským TOPP CARS Teamom. Žiaľ na tejto súťaži sa ukázalo, aké vedia byť rally súťaže nevyspytateľné a že aj v prípade najlepšej techniky, či skutočne špičkovej posádke, záleží na každej maličkosti. A tou v tomto prípade bola voľba pneumatík. V prípade premenlivého počasia, ktoré tento rok počas rally súťaže na Kanárskych ostrovoch panovalo, bola voľba správneho obutia súťažných vozidiel nesmierne ťažká a na nie celkom správnu voľbu pneumatík nedoplatili iba Andreas a Anders, ale aj mnoho iných posádok. Výsledkom tejto „pneumatikovej rulety“ bolo v cieli prvej etapy dvadsiate štvrté miesto absolútneho poradia.

RUFA MOTOR-SPORT

V druhej etape však už všetko fungovalo ako malo, pričom Andreasovi a Andersovi sa podarilo vyhrať hneď niekoľko rýchlostných skúšok. V cieli im tak nakoniec patrilo nádherné šieste miesto absolútneho poradia.

Bolo to nesmierne ťažké, počasie sa menilo zo slnečného na búrkové v priebehu pár minút. V takomto stave sa naozaj ťažko hľadá správne obutie súťažného auta. To bol dôvod prepadu našej posádky až na dvadsiate štvrté miesto absolútneho poradia v sobotu. Na druhej strane sme neboli jediní čo s voľbou pneumatík bojovali. V nedeľu Andreas s Andersom všetkým prítomným dokázali, že naozaj patria k svetovej rally špičke a svojim famóznym výkonom sa dotiahli až na šieste miesto konečného absolútneho poradia. Bola to nádhera sledovať, ako postupujú po každej odjazdenej rýchlostnej skúške vyššie a vyššie v priebežnom poradí. Obom patrí moja veľká vďaka. Samozrejme rovnako treba poďakovať aj TOPP CARS Teamu za špičkovú prípravu auta a všetkým partnerom, ktorí nás podporili,“ zhodnotil manažér RUFA-MOTOR SPORT Teamu.

RUFA MOTOR-SPORT

RUFA-MOTOR SPORT Team po predstavení vo FIA ERC teraz čaká posledné dvojetapové kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2020, kde bude bojovať o piaty titul absolútneho slovenského rally majstra.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team FB

Pridaj komentár