RUFA SPORT

RUFA SPORT zradili poloosi

BOSS Auto Show a Rajd Arlamów. Tieto dve rally súťaže absolvoval počas uplynulého víkendu slovenský RUFA SPORT Team.

RUFA SPORT

Divákom posledného rally podujatia, BOSS Auto Show 2015, ktoré sa konalo na Slovakia Ringu sa RUFA SPORT Team predstavil s vozidlom Ford Fiesta RS WRC. Za volant tohto súťažného špeciálu sa posadil okruhový, ale aj rally špecialista Tomáš Kostka, miesto po jeho pravici zaujal jeho bratranec, spolujazdec s veľkými skúsenosťami zo svetových rally tratí, Lukáš Kostka. Tomáš na Slovakia Ringu patril k favoritom súťaže, bodaj by aj nie, veď túto súťaž v minulosti vyhral už trikrát po sebe. Už v úvodnom teste, ktorý odštartoval v piatok večer za úplnej tmy, dokázala posádka RUFA SPORT Teamu, že to s obhajobou víťazstva myslí naozaj vážne a test jednoznačne vyhrala. V sobotu svoj náskok postupne zvyšovala a zostávalo im ešte aj dostatok času na bavenie divákov, ktorí videli svetovú techniku priamo na trati. Prišla však posledná rýchlostná skúška celej BOSS Auto Show 2015 a zlomená poloos okamžite znamenala stratu, ktorá Tomáša s Lukášom poslala na druhé miesto absolútneho poradia. „Škoda tej poloosi. Snažili sme sa a všetko nám až do tej poslednej rýchlostky vychádzalo. Škoda, ale aj o tomto je motoristický šport. Musím však povedať, že súťaž bola, rovnako ako v minulosti, veľmi dobre pripravená. Organizátorom dokonca vyšlo nádherné počasie, ktoré rovnako dopomohlo k dobrej nálade, ktorú bolo cítiť na celom podujatí. Určite, ak budem mať možnosť, o rok sa opäť vrátim,“ povedal v cieli súťaže Tomáš Kostka.

RUFA SPORT

Druhou súťažou, ktorú slovenský RUFA SPORT absolvoval, bolo záverečné podujatie poľských rally majstrovstiev. Tu mala možnosť posádka Grzegorz Grzyb – Robert Hundla spoločne s vozidlom Ford Fiesta R5 zabojovať ešte o absolútny poľský titul. Žiaľ, túto dvojicu rovnako zradila technika, konkrétne tiež poloos, ktorá sa zlomila už v prvom teste celej súťaže. Po tomto momente sa Grzyb s Hundlom rozhodli ďalej nepokračovať v súťaži Rajd Arlamów 2015 a odstúpiť. „Nemalo význam pokračovať ďalej. Pred nami boli ešte tri rýchlostné skúšky a až potom by sme mali možnosť zlomenú poloos v servisnej zóne vymeniť. Samozrejme jazda bez poloosi by znamenala nielen veľkú časovú stratu, ale aj možnosť ďalšieho poškodenia vozidla, čo sme nechceli riskovať. Tým pádom sme sa bez boja stali v sezóne 2015 druhými vicemajstrami v poľskom šampionáte,“ vysvetlil Grzegorz Grzyb.

RUFA SPORT

Aký bol tento „poloosový“ víkend pre manažéra RUFA SPORT Teamu Ľubomíra Klemana ? „Technika patrí jednoznačne k rally. Ak niekedy zaštrajkuje, nič s tým neurobím ani ja, ani naše posádky. Jednoducho to treba brať ako fakt a zmieriť sa s tým. Napriek všetkému som spokojný. Osobne som sa zúčastnil podujatia BOSS Auto Show, kde nás prišlo povzbudiť množstvo obchodných partnerov, ale aj priateľov, či známych, ktorým sme pripravili prekvapenie v podobe vystaveného Audi S1, ktoré vzbudzovalo medzi divákmi nemalý záujem. Okrem fandenia nášmu tímu, sme si s nimi našli čas aj na kus reči a drobné pohostenie v našom boxe, ktoré už neoddeliteľne k Auto Show patrí. Ukázali sme im zázemie nášho tímu, ale aj ako funguje počas súťaže a našli si čas na debatu aj s našou posádkou. Bola to výborne zorganizovaná akcia, ktorá jednoznačne splnila svoj účel a dôstojne sa rozlúčila s rally sezónou 2015 na Slovensku.“

RUFA SPORT

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný + Team

Pridaj komentár