RUFA SPORT

RUFA SPORT v novej sezóne MSR 2016 s kvalitou a rešpektom

Presne po roku odštartuje v maďarskom meste Eger úvodné kolo slovenských rally majstrovstiev. V minulom roku túto súťaž ovládol absolútnym víťazstvom RUFA SPORT Team a jeho posádka Grzyb – Hundla. Podarí sa im to opäť ?

RUFA SPORT

„Nemôžem povedať, že by ma absolútne víťazstvo na Eger Rallye 2016 aj v tomto roku nepotešilo, ale ako iste väčšina slovenských fanúšikov rally vie, jazdec nášho tímu, Grzegorz Grzyb počas zimnej prestávky absolvoval operáciu platničiek. Na regeneráciu mal o dosť menej času, ako by bolo treba a za volantom súťažného vozidla ešte v tomto roku nesedel. 11. Eger Rallye 2016 je prvým podujatím slovenskej rally sezóny a tak prioritou nášho tímu je odjazdiť čo možno najviac kilometrov, aby sa Grzegorz dostal opäť do tempa. Ako však poznám Grzegorza predpokladám, že bude spoločne s Robom Hundlom chcieť opäť zabojovať a umiestniť sa čo možno najvyššie v absolútnom poradí. Prvotné je však zdravie. Čo sa techniky týka, volili sme na túto úvodnú súťaž vozidlo Ford Fiesta R5 s novým upgrade, ktoré Grzegorz vďaka minuloročným poľským majstrovstvám dokonale ovláda. Verím, že sa mu rozjazdenie po zime podarí zvládnuť a všetkých fanúšikov rally prekvapí. Samozrejme, ešte nás čaká krátky dvojdňový test, pri ktorom Grzegorz auto doladí podľa potreby. Pri pohľade na náš RUFA SPORT Team, začíname odpočítavať druhé desaťročie fungovania. Verím, že sa nám v nadchádzajúcich rokoch bude dariť rovnako dobre ako tomu bolo doposiaľ. Naše výsledky hovoria jasne za všetko. Počas doterajších desiatich sezón sme boli na najvyššom mieste absolútneho poradia v rally štyrikrát, štyrikrát sme dojazdili ako prví vicemajtri a dvakrát nám patrila tretia priečka. Toto sa podarilo iba máloktorému slovenskému tímu v histórii rally a ja som hrdý na to, že sme to práve my. RUFA SPORT sa vždy snažila zaujať aj divákov, či už jazdecky, alebo technikou a tento trend si chceme udržať aj naďalej. Samozrejme, bez partnerov nášho tímu by toto dosiahnuť nešlo a preto im patrí moja veľká vďaka,“ vysvetlil Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT

11.Eger Rallye štartuje už nadchádzajúci piatok (1.4.2016) podvečer predstavením súťažiacich na egerskom námestí. Počas soboty a nedele (2.-3.4.2016) sa súťaž rozbehne naplno na šestnástich rýchlostných skúškach, pričom celková dĺžka trate je viac ako 450 kilometrov. Meno víťaza sa dozvieme v nedeľu popoludní.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jacer Zurawski

Pridaj komentár