Maťo Homola

Maťo Homola – TCR Bahrain – nedeľa

Nedeľné popoludnie v Bahrajne patrilo druhým pretekom svetového šampionátu TCR International Series. Maťo Homola, slovenský pretekár tímu B3 Racing Team Hungary po včerajších pretekoch, v ktorých sa umiestnil na 8. mieste, štartoval dnes zo 4. miesta teda z druhého radu.

Maťo Homola

Štart mal výrazne lepší ako včera, no aj tak stratil po štarte jedno miesto, hneď v prvej zákrute. Veľmi tesné súboje, doslova aj medzi tímovými kolegami priniesli skutočne napínavé preteky. Po jednej z kolízií vypadol aj Stefano Comini, ktorý je známy svojou tvrdosťou, no tentokrát na to doplatil. Celkom nepochopiteľne spolu zvádzali súboj aj tri Hondy z jedného tímu, čo prinieslo vypadnutie dvoch z nich a aj vďaka tomu sa podarilo Maťovi prebiť sa naspäť na 6. miesto, ktoré stratil po malej chybe a krátkom výlete mimo trať. Cieľovú čiaru nakoniec prešiel na už spomenutom 6. mieste, čo hodnotí ako dobrý štart do sezóny.

Maťo Homola

“Včera som sa cítil dosť zle a hneď po pretekoch som musel ísť do Medical Centra, kde som dostal infúziu,” povedal Maťo o sobotňajších večerných pretekoch. „Ráno som sa už cítil oveľa lepšie a tak som mohol odštartovať do pretekov č. 2. Na začiatku som dostal mnoho ťukancov a je možné že aj na koleso, nakoľko auto nefungovalo na 100%, no aj tak to bolo výrazne lepšie ako v sobotu. Štartujem v novom šampionáte, v novom aute s novými pneumatikami, takže je stále čo zlepšovať a učiť sa. Teším sa že berieme dôležité body domov.”

Maťo Homola

David Bári, tímový manažér B3 Racing: „Som celkom spokojný s výsledkom. Tím mal pred týmito pretekmi minimálne skúsenosti s novými pneumatikami a brzdami. Dôležité je to, že sme nazbierali body a vieme čo musíme zlepšiť, aby sme boli rýchlejší.”

Pozývame divákov na Slovensku a v Česku k televíznym obrazovkám televízie SPORT 2, kde bude v nedeľu večer o 19:15 záznam oboch pretekov s českým komentárom.

Doplnené: Maťo Homola a Aku Pellinen dostali 30s penalizáciu za predčasný štart. Vo finálnych výsledkoch to znamená posun na 10. miesto pre Pellinena a 11. miesto pre Homolu. Maťov tímový kolega, Dusan Borković tým pádom poskočil na 3. miesto.

Zdroj: Maťo homola / Foto: B3 Racing

Pridaj komentár