Jantár Team, Miloň a Škoda Fabia WRC víťazmi Rechbergrennen

Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu otvorilo rovnako ako v minulom roku podujatie Rechbergrennen s centrom v rakúskom meste Tulwitz. Spomedzi slovenských jazdcov sem najlepšie pripravený prišiel Ján Miloň.

Jantár Team, Ján Miloň

Preteky sprevádzalo doslova a do písmena vrtkavé aprílové počasie, počas ktorého svietilo slnko, pršalo, ale aj snežilo a to všetko navyše sprevádzal silný nárazový vietor. V Tulwitze sa na štart postavilo takmer dvestopäťdesiat súťažiacich, z ktorých niektorí bojovali o body v rámci majstrovstiev Európy, ale európskeho šampionátu historikov, či Rakúska, alebo Slovenska. Spomedzi práve posledných menovaných bol najrýchlejší Ján Miloň na Škode Fabia WRC. Ten navyše pridal do zbierky aj pohár za tretie miesto v skupine FIA E1+2000.

Jantár Team, Ján Miloň

„Pre mňa to bol neskutočne zaujímavý víkend. V sobotu boli na programe tri tréningové jazdy, ja som z nich žiaľ v normálnom tempe neabsolvoval ani jednu. V prvej som totiž dobehol pomalšie idúce vozidlo a musel som ubrať, v druhej mi Škoda Fabia WRC zdochla priamo na štarte, pričom príčinou bola nulová kapacita batérie a tretiu jazdu organizátor pred mojim štartom z dôvodu silného dažďa zrušil. Výsledkom bol fakt, že som auto, na ktorom sme počas zimy urobili viacero úprav, nemal možnosť odskúšať. Nedeľná prvá súťažná jazda tak bola vlastne pre mňa zároveň aj tréningovou, ale musím povedať, že som neskutočne spokojný, všetko funguje tak, ako som si predstavoval. V rámci pretekov, po vypadnutí Igora Drotára, som bojoval hlavne s Tomášom Ondrejom, ktorý mi pred druhou súťažnou jazdou povedal, že chce dať z dosiahnutého času dole ešte dve sekundy. Ja som mu zo srandy povedal, že ja dám dole päť, čo sa mi nakoniec aj podarilo. Znamenalo to pre mňa víťazstvo v rámci Slovenska, ale aj výborné umiestnenie v rámci skupiny E1+2000 v rámci FIA európskeho šampionátu. Rád by som poďakoval mechanikom za perfektnú prípravu auta a samozrejme aj partnerom nášho Jantár Teamu. Vidíme sa o tri týždne v poľskej Zaluźi,“ opísal úvodné kolo šampionátu víťaz, Ján Miloň.

0X8C8488

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár