Jantar Team

Výborná predposledná etapa v podaní Jantar Teamu na Rally Dakar 2022

Veľmi dobrý výkon podala posádka slovenského Jantar Teamu, Juraj Ulrich a Ľuboš Schwarzbacher v rámci predposlednej etapy na Rally Dakar 2022.

Jantar Team

Juraj s Ľubošom v jedenástej etape dojazdili v kategórii Car Classic na skvelom dvanástom mieste v triede H2 a v celkovom poradí im patrilo tridsiate prvé miesto z celkového počtu stotridsať štartujúcich. V priebežnom poradí po jedenástich etapách Rally Dakar patrí dvojici Slovákov, Jurajovi Ulrichovi a Ľubošovi Schwarzbacherovi ako aj slovenskému Jantar Teamu a ich vozidlu Mitsubishi Pajero 3000 L141G priebežne dvadsiata priečka v triede H2 a päťdesiata prvá v absolútnom hodnotení bez rozdielu tried.

Jantar Team

„Dnes sa našim chlapcom na trati Classicov darilo, aj keď podmienky a trať neboli veľmi jednoduché. Auto našťastie ešte drží a podarilo sa im zvládnuť aj predposlednú etapu Rally Dakar 2022. Zajtra nás čaká veľké finále a po ňom cieľová rampa. Dúfam, že všetko v našom Jantar teame dopadne dobre a vidíme sa zajtra v Jeddahu. Ak by som mal predbežne zhodnotiť tohtoročný Dakar, tak okrem vypadnutia Davida Pabišku sa nám zatiaľ darilo, tak snáď to tak bude aj v poslednej etape. Viem, že aj Juraj s Ľubošom toho už majú plné zuby, ale dali sme sa na boj a tak bojujeme až do konca,“ skonštatoval Ján Miloň, šéf slovenského Jantar Teamu.

Jantar Team

Zajtrajšia, posledná etapa Rally Dakar 2022 smeruje z mesta Bisha do mesta Jeddah, kde na všetkých súťažiacich čaká už aj vysnívaná cieľová rampa. Trať poslednej etapy bude merať v prípade kategórie Car Classic šesťsto osem kilometrov, pričom na Classicov na nej čakajú ešte dva testy regularity v súhrnnej dĺžke osemdesiatdeväť kilometrov.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jantar Team + dakar.com

Pridaj komentár