Offroadsport.cz

Zapletal a Sýkora najrýchlejšími Čechoslovákmi medzi autami na Rally Dakar 2022

Výborný výsledok v rámci Rally Dakar 2022 dosiahla česko-slovenská posádka Miro Zapletal – Marek Sýkora jazdiaca v triede T1.1 4×4, kde dojazdila do cieľa na štrnástom mieste.

Offroadsport.cz

Miro s Marekom absolvovali tohtoročnú Rally Dakar viac, menej bez problémov. Okrem zopár defektov a jedného zakopania sa a následného pol hodinového vykopávania, nemali na trati žiaden väčší problém. Škoda len toho spomínaného zakopania, keby toto nebolo, výsledok mohol byť ešte lepší. V celkovom poradí bez rozdielu tried posádke Offroadsport.cz Teamu patrilo konečné dvadsiate štvrté miesto, pričom pri pohľade do výsledkovej listiny treba konštatovať, že v kategórii Car boli najrýchlejšou posádkou z Česko-Slovenska.

Offroadsport.cz

„V poslednej etape nám patrilo štrnáste miesto, čo ma teší. Tá totiž vôbec nebola jednoduchá. Spočiatku nás čakali kamenité cesty, neskôr aj piesok. Prvých sto kilometrov, z celkového počtu stošesťdesiat štyri kilometrov dlhého meraného úseku, bol z pohľadu navigácie asi najťažším úsekom z celého Dakaru. Našťastie boli iba dve miesta kde sme sa museli otočiť. Inak všetko prebiehalo bez problémov. Podstatné je, že sme v cieli a na cieľovej rampe. Sme radi, že sa nám to podarilo. Ďakujeme za veľkú podporu všetkým partnerom, chalanom z tímu, divákom, ale aj všetkým čo nám akokoľvek pomáhali,“ povedal nadmieru spokojný Marek Sýkora.

Offroadsport.cz

Offroadsport.cz Team teraz čaká ešte pobalenie a naloženie techniky, výdatný spánok a zajtra cesta do Riyádhu a odlet domov.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Offroadsport.cz, dakar.com

Pridaj komentár