RUFA SPORT

RUFA SPORT s Kostkom do Vyškova

Slovenský RUFA SPORT po roku opäť vyráža na súťaž k našim západným susedom, spoločne s vlaňajším víťazom, Tomášom Kostkom a Fordom Fiesta R5.

RUFA SPORT

Vlaňajšia XXIII. Rally Vyškov 2015 sa stala korisťou posádky Tomáš Kostka – Ladislav Kučera na vozidle Ford Fiesta RS WRC. V tomto roku sa slovenský tím na štart už XXIV. Vyškov Rally postaví opäť, s Tomášom Kostkom a Ladislavom Kučerom, rozdiel bude iba v technike, ktorou teraz bude Ford Fiesta R5. „V minulom roku na Rally Vyškov posádka vyhrala absolútne poradie a verím tomu, že aj teraz budú Tomáš s Ladislavom patriť medzi najrýchlejších účastníkov tejto súťaže,“ povedal úvodom manažér slovenského RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

„Čo sa týka našej spolupráce s Tomášom dohodli aj v tohtoročnej sezóne na vzájomnej spolupráci. Nadchádzajúcu Rally Vyškov sme volili po spoločnej úvahe ako jednu z prvých súťaží, v rámci ktorej by sa mal Tomáš opäť rozjazdiť v rally aute. Máme totiž v pláne spoločný štart v rámci zlínskej Barum Rally, ktorá je aj v tomto roku zaradená do európskeho rally šampionátu. Tomáš tu už dvakrát v našom tíme dojazdil na treťom mieste absolútneho poradia a preto by sme nechceli nič podceniť. A presne Vyškov nám poslúži na jeden z takýchto tréningov. Tomáš sa tu navyše zžije s vozidlom Ford Fiesta R5 s ktorým už dlhšiu dobu nejazdil. V tomto roku spoluprácu plánujeme rozšíriť o niekoľko štartov v rámci českého, alebo slovenského šampionátu a samozrejme na našich koncoročných obľúbených voľných podujatiach,“ vysvetlil dôvod štartu na Rally Vyškov manažér RUFA SPORT Teamu Ľubomír Kleman.

RUFA SPORT

 

 

XXIV. Rally Vyškov, ktorá je súčasťou českého šampionátu v Rallysprintoch odštartuje v dňoch 14.-15.5.2016 vo Vyškove a jeho okolí. V rámci jednoetapovej súťaže pre všetkých účastníkov pripravil organizátor trať o celkovej dĺžke 180 kilometrov. V nej je zahrnutých aj sedem rýchlostných skúšok, ktorých spoločná dĺžka dosahuje takmer 72 kilometrov. Štart súťaže je plánovaný na sobotu (14.5.2016) o 9:00 hodine a cieľ v ten istý deň o 16:05 hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team

Pridaj komentár