Slovak National Hill Climb Team

Slovak National Hill Climb Team v pätici do Zaluže

Slovenské kopcové majstrovstvá pokračujú počas nadchádzajúceho víkendu podujatím 42. Bieszcadzki Wyścig Górski v poľskej Zaluźi, kde sa divákom predsaví aj pätica jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu.

Slovak National Hill Climb Team

Ako prvý zdolávať takmer štyritisícsedemsto metrov dlhú trať sa spomedzi jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu vydá Miroslav Čiliak na formule Metalex MTX 1-06. Pre Mira bude tento kopec absolútnou novinkou, keďže tu ešte nikdy neštartoval.

Tridsaťpäť vozidiel za Čiliakom sa na štart pretekov postaví druhý z jazdcov bratislavského tímu, Peter Kacvinský spoločne s Renaultom Clio RS bojujúci o body v rámci triedy N do dvoch litrov.

Slovak National Hill Climb Team

Iba sedem vozidiel po Kacvinskom opustí štartovú čiaru ďalší z jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu, Peter Florek. Ten sa divákom v Zaluži predstaví rovnako ako tomu bolo v Rechbergu, v spolupráci s nádherným vozidlom Ford Escort Cosworth, pričom zbierať body bude do triedy A nad dva litre.

Slovak National Hill Climb Team

Po Florekovi bude nasledovať pauza v podobe štartu šestnástich iných vozidiel, po ktorých príde na rad Sergej Škarpíšek, ktorému sa súťaženie s vozidlom Opel Calibra 16V očividne zapáčilo.
Ako posledný spomedzi jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu na trať, hneď za Sergiovým chrbtom, vyrazí šéf tímu, Peter Florek spoločne s jeho Vauxhall Vectra ST.

Slovak National Hill Climb Team

„Po Rechbergu sme, ako to už po pretekoch býva, museli niektoré drobnosti na autách dať do poriadku, čo sa samozrejme podarilo. Navyše sme niektoré súčiastky vymenili aj preventívne. Čakajú nás teraz totiž dva pretekárske víkendy za sebou, čo bude nápor nielen na všetkých jazdcov, ale hlavne na techniku. Veím však, že všetko dobre dopadne,“ opísal prípravu na preteky v Zaluźi Peter Ambrúz.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár