KL Racing

KL Racing s Kukučkom a Škodou Fabia R5 do Vyškova

Tomáš Kukučka, Peter Vejačka a Škoda Fabia R5. Trojica, ktorá sa pod krídlami slovenského KL Racing Rally Teamu predstaví na blížiacej sa Rally Vyškov.

KL Racing

KL Racing Rally Team na súťaži u našich západných susedov, na Morave už štartoval. Stalo sa tak pred dvoma rokmi, keď Karol Trněný so spolujazdcom Václavom Pritzlom a Škodou Fabia WRC dojazdili na druhom mieste absolútneho poradia. Teraz, po dvoch rokoch sa KL Racing Rally Team vracia opäť na miesto činu, pričom ho teraz bude reprezentovať dvojica Tomáš Kukučka a Peter Vejačka, ktorým ako súťažné vozidlo poslúži Škoda Fabia R5. S ňou sme Tomáša mali možnosť sledovať zatiaľ iba na tohtoročnej Eger Rallye.

„Na Vyškov sa všetci tešíme a to aj z dôvodu, že od prvej tohtoročnej rally súťaže uplynul takmer mesiac a pol, čo je dosť dlhá doba. Tomáš s Petrom si užijú svoju spoločnú premiéru v jednom aute. Tomáš sa už nevie dočkať kedy sa opäť stretne s R5-kou, v ktorej sa mu podľa jeho vlastných slov išlo veľmi dobre. Pred súťažou budeme mať ešte kratučký test, pri ktorom Tomáš spoločne s mechanikmi Honzu Sýkoru doladí podvozok podľa potrieb vyškovských tratí. Som zvedaví ako dopadne porovnanie premiéra našej posádky s českou rally špičkou,“ povedal Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu.

KL Racing

XXIV. Rally Vyškov štartuje už počas nadchádzajúcej soboty, čiže 15.5.2016. Jej trať je dlhá vyše stoosemdesiat kilometrov a zahŕňa v sebe celkovo sedem rýchlostných skúšok. Kto sa stane víťazom tohtoročnej Rally Vyškov budeme vedieť v sobotu po 16-tej hodine. Samozrejme o tom, ako sa bude na tejto súťaži dariť posádke slovenského KL Racing Rally Teamu vás budeme opäť informovať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch, Jakub Rovný

Pridaj komentár