Tomáš Ondrej

Výborná reprezentácia Slovenska v podobe Tomáš „Srnku“ Ondreja

Tomáš „Srnka“ Ondrej doviezol z FIA Masters Hill Climb 2021v portugalskej Braga zlato a striebro.

Tomáš "Srnka" Ondrej

Slovenská reprezentácia v pretekoch automobilov do vrchu sa predstavila na vrcholnom podujatí FIA Masters Hill Climb 2021 v portugalskom meste Braga. Jedným z jej členov bol aj rožňavčan Tomáš „Srnka“ Ondrej, ktorému sa podarilo výborne zabojovať a získať nielen prvenstvo v súťaži jednotlivcov po tom, čo vyhral skupinu 4, ale spolu s ďalšími kolegami aj v Nations Cupe, kde Slovensko obsadilo druhé miesto absolútneho poradia. Srnkovi sa pritom podarilo zajazdiť dve takmer navlas rovnaké jazdy, pričom rozdiel medzi nimi bol iba pätnásť tisícin sekundy.

Tomáš "Srnka" Ondrej

Som naozaj veľmi spokojný, že už druhýkrát Slovensko uspelo na podujatí FIA Masters Hill Climb ako aj v rámci súťaže národov, čiže v Nations Cupe. Slovensko som už na takomto podujatí reprezentoval po tretíkrát, pričom na každom z nich sa mi podarilo vyhrať v mojej skupine. Navyše v roku 2016, keď sa podujatie konalo na Morave, v Šternberku som bol rovnako členom tímu bojujúcim v súťaži Nations Cup a vtedy sme brali víťazstvo. Teraz nám víťazstvo ušlo iba o maličký kúštik, napriek tomu som spokojný. Musím povedať, že sa tento rok zišla v reprezentácii výborná partia na čele s našim kapitánom Vladom Hybáčkom a že sa nám podarilo dosiahnuť krásny úspech. Moje poďakovanie patrí spoločnostiam Petroltrans a Liqui Moly. Okrem toho by som rád poďakoval aj Petrovi Ambrúzovi, ktorý mi pomohol s pneumatikami, na ktorých sa mi podarilo zajazdiť víťazný čas. Samozrejme poďakovanie patrí Slovenskej asociácii motoristického športu za možnosť hájiť slovenské farby na medzinárodnom poli, ale aj každému, kto mi akýmkoľvek spôsobom pomáha a v prvom rade mojej rodine,“ zhodnotil „zlato-strieborný“ Tomáš „Srnka“ Ondrej.

Tomáš Ondrej

Podujatie FIA Masters Hill Climb je organizované FIA, pričom sa koná každé dva roky za účasti vybraných jazdcov z krajín Európy vrátane Anglicka. Keďže v prípade pretekov automobilov do vrchu je najvyššou súťažou európsky šampionát, FIA Masters Hill Climb je najvyššou súťažou v tomto športe na svete.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár