KL Racing

KL Racing, Vyškov, Kukučka, 5. a 1. miesto

Posádka slovenského KL Racing Rally Teamu, Tomáš Kukučka so spolujazdcom Petrom Vejačkom dojazdila na vozidle Škoda Fabia R5 na piatom mieste v rámci Rally Vyškov 2016.

KL Racing

Všetko sa začalo tretím najrýchlejším časom v prvom meranom úseku. To bol základ, na ktorom mohla posádka KL Racing Rally Teamu stavať. Potom, vo veľmi ťažkých podmienkach, prišlo niekoľko šiestych, ale aj jedno druhé miesto v jednotlivých rýchlostných skúškach. Výsledkom bolo piate miesto vo veľmi silnej konkurencii na Rally Vyškov 2016.

KL Racing

„Bola to nádherná, ale zároveň aj nesmierne náročná súťaž, na druhej strane veľmi dobre organizačne zvládnutá. Všade bolo množstvo divákov a jediné čo ako tak kazilo dojem dokonalosti, bol dážď, ktorý ustal v podstate až v momente štartu. Ten mal za následok, že všetky trate boli spočiatku poriadne mokré a šotolinové úseky totálne podmočené. Nám sa v priebehu súťaže, nepodarilo celkom dobre trafiť do obutia a tak sme oproti konkurencii trochu strácali. Napriek tomuto hendikepu, na ktorý sa však nechcem vyhovárať, podarilo dojazdiť na piatom mieste absolútneho poradia, čo hodnotím veľmi kladne. Pri pohľade na Škodu Fabia R5, môžem iba konštatovať, že bola perfektne pripravená a to aj vďaka krátkemu testu ktorý sme mali pred súťažou. Tu sa mi podarilo zistiť, že podvozok je priveľmi tvrdý, tak ho mechanici zmäkčili a v tom momente mi auto sadlo ako uliate. Navyše to bola moja prvá súťaž s Petrom Vejačkom a musím povedať, že všetko bolo perfektné, v aute vládla absolútna pohoda a hneď sme si porozumeli. Vejo je proste profík,“ opísal súťaž na Morave Tomáš Kukučka.

Keď už Tomáš spomenul nového spolujazdca, nedalo nám a preto sme sa spýtali na na jeho pocity, keď za volantom súťažnej Fabie sedel Tomáš Kukučka. „Tomáš je výborný jazdec a dnes je už cítiť, že má toho najazdeného naozaj veľa. Celá súťaž prebiehala perfektne, hneď sme si sadli a musím povedať, že nielenže Tomáš výborne jazdí a je vidno, že sa nebojí, nemali sme dokonca ani jednu krízu. Všetko zvládal s prehľadom, bol to príjemne strávený víkend. Či si to ešte niekedy spoločne zopakujeme, je na rozhodnutí tímu,“ odpovedal Peter Vejačka.

KL Racing

Nespokojný s takýmto výkonom nakoniec nemohol byť ani manažér KL Racing Rally Teamu, Marek Lokaj: „Samozrejme, som spokojný. Chalani odviedli poctivý kus roboty a náš KL Racing Rally Team reprezentovali perfektne, dojazdili na piatom mieste absolútneho poradia, ale aj víťazstvo v Pohári usporiadateľa, za čo im samozrejme patrí vďaka. Tá patrí aj mechanikom, ktorí Škodu Fabia R5 perfektne pripravili a zabudnúť samozrejme nesmieme ani na partnerov tímu, bez ktorých by sme tu neboli.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Martin Husár

Pridaj komentár