Melico Racing

Melichárekovci na Vodafone Rally de Portugal

Jednou z najkrajších, ale zároveň aj najťažších európskych súťaží v kalendári Majstrovstiev sveta v rally je Vodafon Rally de Portugal. Práve portugalské trate už o pár hodín začne zdolávať slovenská posádka Jaro a Erik Melichárkovci.

Melichárekovci

„Som naozaj rád, že sa po dlhšej dobe opäť zapojíme do súťaženia v rámci Majstrovstiev sveta v rally. Pre náš návrat do svetových rally súťaží sme si vybrali práve portugalskú rally a to aj z dôvodu, že sme tu ešte nikdy neštartovali. Samozrejme, pred touto súťažou, po Eger Rallye nasledoval repas nášho Fordu Fiesta RS WRC a krátky test, pri ktorom sme sa snažili nastaviť WRC-čko na tunajšie rate. Bude tu síce všetko pre nás nové, ale už sa na to nesmierne tešíme. Po obhliadke tratí môžem zodpovedne prehlásiť, že sú nielen neskutočne krásne, ale aj veľmi náročné a miestami aj poriadne zradné. Dnes náš ešte čaká shakedown a po ňom večerná super špeciálka, ktorá bude zároveň úvodnou rýchlostnou skúškou súťaže. Som rád, že sme tu,“ povedal Jaro Melichárek.

Melico Racing

Na súťaži, ktorá v minulosti bola päť krát v minulosti vyhlásená za súťaž roka, tak bude mať Slovensko opäť zastúpenie v podobe úradujúcich Majstrov Slovenska v rally, Jara a Erika Melichárekovcov, ktorí spoločne s Melico Racing Teamom budú reprezentovať Slovensko v rámci tohtoročných Majstrovstiev sveta v raly.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár