Ján Miloň

Ján Miloň tretí na Ecce Homo Šternberk

Štvrtý pretekársky víkend Jána Miloňa v tohtoročnej sezóne dopadol podstatne lepšie ako predchádzajúca dvojica. Auto aj jazdec fungovali bezchybne a výsledkom bolo tretie miesto absolútneho poradia v rámci slovenských majstrovstiev.

Ján Miloň

Ecce Homo Šternberk je podujatie na ktoré sa Ján Miloň tešil už niekoľko dní vopred. „Trať v Šternberku mi vyhovuje, je takmer osem kilometrov dlhá, krásna, rýchla. Okrem toho je každý rok okolo nej neskutočné množstvo divákov a to je presne to, čo ja osobne k pretekaniu potrebujem,“ vysvetlil pred podujatím Ján Miloň.

Pre všetkých, viac ako dvesto súťažiacich pripravil organizátor v Šternberku preteky, ktoré boli započítavané nielen do slovenského kopcového seriálu, ale aj Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Ich zaradenie znamenalo, že v sobotu boli v pláne dve tréningové jazdy, v nedeľu zase dvojica súťažných. A práve tie mali rozhodnúť o tom, kto si pripíše na svoje konto ďalšie body. V prípade Jána Miloňa a Jantár Teamu to boli body za tretie miesto v rámci Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu.

Ján Miloň

„Bol to výborný víkend. Všetko fungovalo naozaj perfektne, nielen Škoda Fabia WRC, ale aj ja. Musím povedať, že som v podstate prvý raz tento rok absolútne spokojný so všetkým. Prežili sme nádherný víkend a ja mám z toho všetkého neskutočne dobrý pocit. Dojazdil som na treťom mieste absolútneho poradia a pri pohľade na súperov musím uznať, že som asi viac urobiť nemohol. Samozrejme, moja vďaka patrí mechanikom za prípravu auta, rodine a divákom za podporu a samozrejme najväčšie ďakujem patrí partnerom Jantár Teamu,“ opísal svoje pocity Ján Miloň po prejazde cieľom.

Jantár Team, Jána Miloňa a Škodu Fabia WRC budeme mať možnosť sledovať opäť v akcii už o tri týždne v rámci podujatia v Ožďanoch.

Ján Miloň

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár