Igor Drotár

Igor Drotár späť na Morave

Igor Drotár strávil mnoho rokov na českých tratiach najvyššej československej ligy súťaží rally. Po nedávnych pretekoch v Šternberku sa rodený Prešovčan vracia späť na moravskú pôdu. Druhé podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally rozkladá svoje stany v mestečku Hustopeče.

Igor Drotár

Nabité štartové pole (až 129 posádok) so silnou medzinárodnou konkurenciou je zárukou zábavy a motiváciou pre každého skutočného pretekára. Dvojdňové Hustopeče tento víkend budú pre Igora rovnakou premiérou na miestnej pôde, ako pre väčšinu ostatných slovenských posádok. So spolujazdcom Robom Müllerom a ich Škodou Fabiou WRC ich čakajú nočné skúšky v piatok večer, doplnené o sobotňajšie náročné trate so šotolinovými úsekmi. Desať rýchlostných skúšok ponúkne vyše 150 ostrých kilometrov.

Igor Drotár: „Hustopeče ako súťaž poznám len z počutia a videí. Trate sú odlišné od tých slovenských, no berieme to ako každú súťaž, na ktorú sa treba dobre pripraviť. Zoznamovacie jazdy tak budú pre mňa a Roba Müllera ďalšou dôležitou spoločnou skúsenosťou. Verím a dúfam, že ponúkneme pekné prejazdy a slušné časy. Kraj je to nádherný a automobilové súťaže tu majú svoju tradíciu i fanúšikovskú základňu.“

Igor Drotár

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár