RUFA SPORT Team

RUFA s Grzybom do Hustpečí prvýkrát v histórii

Takmer dva a pol mesiaca dlhá pauza v slovenskom rally šampionáte 2016 konečne končí. V priebehu nadchádzajúceho víkendu sa rally súťažné posádky predstavia na podujatí v Hustopečích na Morave.

RUFA

Medzi viac ako stotridsať členným polom súťažiacich sa v rámci podujatia AGROTEC PETRONAS Syntium Rally Hustopeče 2016 predstaví aj slovenský RUFA SPORT Team spoločne so slovenskými štvornásobnými absolútnymi rally majstrami, Grzegorzom Grzybom a Robertom Hundlom. Rovnako ako v rámci úvodného kola slovenských majstrovstiev, ktoré sa konalo v maďarskom Egri sa aj na Morave predstaví tímová posádka spoločne s vozidlom Ford Fiesta R5.

„Podujatie v Hustopečiach je pre náš RUFA SPORT Team novým podujatím, kde Grezgorz ešte nikdy neštartoval. Napriek tomu sa na súťaž veľmi tešíme, vieme, že tunajší organizátor vie pripraviť peknú, ale aj poriadne náročnú súťaž, čoho dôkazom je aj zaradenie súťaže okrem slovenských a českých majstrovstiev aj do FIA Zóny strednej Európy. Navyše, sa na tunajších tratiach stretne kompletná česko-slovenská rally špička, vrátane továrenskej posádky, čiže budeme mať možnosť porovnať naše sily s nesmierne silnou konkurenciou. Do Hustopečí ideme koncentrovaní, v priebehu stredy a štvrtku budeme mať denný aj nočný test, aby si Grzegorz zvykol na podmienky aké budú na súťaži. Grzegorz s Robom však už mnohokrát v minulosti dokázali, že sa vedia vyrovnať s hocakými podmienkami a vedia vždy zabojovať o najvyššie priečky absolútneho poradia. Verím, že tomu bude tak aj v Hustopečiach,“ povedal pred súťažou Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT Team

AGROTEC PETRONAS Syntium Rally Hustopeče 2016 odštartuje v dňoch 17. – 18.6.2016 pričom organizátor pre všetkých súťažiacich pripravil trať o celkovej dĺžke takmer dvestoosemdesiat kilometrov, v ktorej je započítaných už aj viac ako stopäťdesiat „ostrých“ kilometrov. Tie sú rozdelené do desiatich rýchlostných skúšok v dvoch súťažných dňoch, pričom v piatok absolvujú súťažiaci večerné a nočné rýchlostné skúšky a v sobotu denné. Meno víťaza sa dozvieme v sobotu (18.6.2016) o 15-tej hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár