XIQIO

XIQIO postihla v závere Rally Hustopeče smola

Po dobrom začiatku, ale aj priebehu prišla porucha benzínového čerpadla, ktorá posádku XIQIO Racing Teamu poslala v závere Rally Hustopeče do hĺbky výsledkovej listiny.

XIQIO

Nádherné trate doslova obkolesené divákmi, ale aj nesmierne náročná, spoločná česko-slovenská súťaž, ktorá sa konala v moravských Hustopečiach a ich blízkom okolí predstavovala v prípade košického XIQIO Racing Teamu, ale aj pre dvojicu Tomáš Ondrej – Adam Gömöri a ich Škodu Fabia WRC novinku. Ani jeden z nich na tejto súťaži totiž ešte neštartoval. Všetko však musí byť prvý raz a tak tomu bolo aj v tomto prípade.

„V prvom rade treba povedať, že rýchlostné skúšky sa mi fakt páčia. Navyše je tu neskutočná konkurencia, verím však, že sa v nej nestratíme,“ začal s rozprávaním Tomáš Ondrej.

Od začiatku sa Tomáš s Adamom zaradili v rámci slovenských majstrovstiev medzi najrýchlejšiu päticu a to aj napriek faktu, že väčšina zo šiestich rýchlostných skúšok sa konala za absolútnej tmy, na tratiach, ktoré ani jeden z nich až doposiaľ neabsolvoval. V rámci triedy 11, do ktorej je zaradená Škoda Fabia WRC jednoznačnej viedli a po prvom dni si aj odviezli z Hustopečí plný bodový zisk

XIQIO

„Bojovali sme trochu najskôr medzi sebou, nejako sme sa s Adamom nevedeli nájsť, predsa len tá pauza od poslednej rally súťaže bola neskutočne dlhá. V závere nám spadla hadica od turba, napriek tomu sme do cieľa došli, čo je super,“ povedal po prvej etape Tomáš Ondrej.

V druhej etape, ktorá sa už išla za svetla hneď prvý test Tomáš s Adamom v rámci slovenského šampionátu vyhrali, čo dávalo nádej na špičkové umiestnenie, následne ich však minútová strata poslala až na ôsme miesto celkového slovenského poradia. Napriek rýchlej oprave a následnej stíhacej jazde, ale aj posunu na piatu priečku, však prišla posledná rýchlostná skúška celej súťaže a prehrievanie benzínových čerpadiel.

„Bola to veľmi náročná súťaž. Postretla nás smola v podobe drobnej poruchy o ktorej som už hovoril, stáli sme aj pri nehode, potom nasledovali testy kde bolo všetko super, no a v poslednom teste nám odišli obe palivové čerpadlá. Musel som ich oblievať vodou po každých dvoch, troch kilometroch. Museli vychladnúť a potom zase dva, tri kilometre a opäť to isté. Sme radi, že sme vôbec v cieli,“ opísal Tomáš Ondrej problémy s ktorými bojovali na trati.

XIQIO

Smutný z vývoja situácie bol nakoniec aj manažér XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák, ktorý okomentoval Rally Hustopeče nasledovne: „Takúto smolnú súťaž sme ešte nemali. Kazilo sa všetko čo sa mohlo a ja som iba spokojný, že som v Hustopečiach nebol osobne. Asi by ma bolo na mieste porazilo.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár