RUFA SPORT

Obháji RUFA SPORT s Grzybom vlaňajšie víťazstvo na Rallye Tatry?

Po dvoch rally podujatiach, ktoré sa konali mimo Slovenska sa konečne dočkajú aj domáci fanúšikovia. Prichádza totiž Rallye Tatry 2016 v Poprade.

RUFA SPORT

V minulom roku absolútne poradie na Rallye Tatry ovládla posádka slovenského RUFA SPORT Teamu, poliaci Grzegorz Grzyb a Robert Hundla na vozidle Ford Fiesta RS WRC. V tomto roku sa štvornásobní absolútni slovenskí majstri v rally predstavia divákom pod tatranskými končiarmi opäť.

„Na Rallye Tatry sa už veľmi teším. Táto súťaž má neskutočnú históriu a nádherné rýchlostné skúšky, ktoré sú rýchle, ale aj poriadne technické. Samozrejme ani teraz sme v príprave nič nezanedbali. Čaká nás ešte krátky test a následne aj shakedown, na ktorých doladíme Ford Fiesta R5 na popradské podmienky. Konkurencia je ako vždy poriadne silná, ale verím, že aj teraz dokážeme byť medzi najrýchlejšími,“ povedal v úvode Grzegorz Grzyb.

RUFA SPORT

Grzegorzove slová, o tom, že RUFA SPORT Team ide do Popradu s najvyššími ambíciami potvrdil aj manažér tímu Ľubomír Kleman: „Samozrejme, že chceme byť medzi najrýchlejšími. S týmito ambíciami nastupuje náš RUFA SPORT Team na každú súťaž. Grzegorz s Robertom už veľakrát dokázali, že patria medzi najlepšie a najrýchlejšie rally posádky nielen na Slovensku, čoho dôkazom je aj fakt, že na svojom konte majú štyrikrát absolútny slovenský rally titul. Navyše súťaž v Tatrách už dvakrát absolútne vyhrali a preto chceme zabojovať a získať aj tretie celkové víťazstvo. Aktuálne patrí našej posádke druhé miesto v priebežnom absolútnom poradí tohtoročného šampionátu, je to veľmi tesné, v prípade nášho absolútneho víťazstva by sa poradie menilo v náš prospech. Nechcem však predbiehať, nechajme sa prekvapiť, samotná rally ukáže …“

RUFA SPORT

43. Rallye Tatry 2016 odštartuje počas piatka a soboty, 22. – 23.7.2016, pričom pre všetkých súťažiacich organizátor pripravil na piatok nočný mestský okruh, na sobotu zase osem náročných rýchlostných skúšok, ktoré sa budú konať v okolí mesta Poprad. Meno víťaza sa dozvieme v sobotu 23.7.2016 o 17:45 hodine. RUFA SPORT by týmto rada pozvala fanúšikov na súťaž, kde náš tím môžu podporiť.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár