Igor Drotár

Príliš krátka Rallye Tatry Igora Drotára

Chvíľu funguje všetko podľa predstáv, inokedy vás realita vyhodí z pretekárskej sedačky predčasne. Igor Drotár pravidelne víťazí na slovenských, ale aj poľských národných majstrovstvách pretekov automobilov do vrchu. MSR v rally je však poslednú dobu iný príbeh… Po problémoch na Rally Hustopeče neobišli prešovskú posádku trápenia aj na víkendovej Rallye Tatry.

Igor Drotár

Niektoré poruchy prichádzajú neohlásene. Môžete sa pripravovať, testovať, mať dobrý pocit, no vypadnutie možno čaká hneď za rohom. Posádka Igor Drotár/Róbert Müller a ich Škoda Fabia WRC sa porúčali už po druhej rýchlostnej skúške. Príčinou bola porucha na turbe.

Igor Drotár: „Dobre a poctivo sme sa s Robom pripravili a rovnako mechanici pracovali tak, aby všetko bolo pripravené čo najlepšie. Auto fungovalo dobre už v shakedowne a s pozitívnym pocitom sme sa vybrali do prvej nočnej mestskej skúšky. Žiaľ, už tam sa vyskytli prvé problémy, keď nám prestala fungovať ručná brzda. Na trati plnej „vracákov“ trebalo cúvať a stratili sme dosť času. Boli sme z toho veľmi sklamaní. Napriek tomu deviaty absolútny čas nebol taký zlý. V sobotu ráno sme odštartovali dobre naladení, v dobrom tempe a Robo čítal naozaj bezchybne. Asi 5 km pred cieľom auto náhle stratilo výkon a vydávalo pazvuky. Pomaly sme prešli cieľom kde sme zistili, že nám prasklo turbo. Ďalšiu skúšku by sme absolvovali len ťažko, takže sme auto odstavili v servise. Usporiadatelia sa snažili spraviť dobrú súťaž, no niekedy menej býva viac: problémy s retardérmi nemali konca-kraja. Nezískali sme teraz žiaden bod, no na konci sezóny sa škrtajú dva najhoršie výsledky. Takže dúfam, že sme si spolu s Hustopečami to zlé už vybrali. Teraz nás čaká Jankov Vŕšok a o dva týždne neskôr Rally Lubeník, na ktorý sa veľmi teším.“

Igor Drotár

Preteky do vrchu sa tento víkend usídlia v obci Uhrovec, kde sa okrem slovenských majstrovstiev pôjde aj poľský šampionát. Igor Drotár zabojuje o čo najlepšie výsledky v oboch seriáloch.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár