KL Racing

Dobrý výkon všetkých troch posádok KL Racingu v Poprade

Trojica jazdcov KL Racing Rally Teamu na štarte, kompletná trojica aj v cieli. K tomu dobré umiestnenia na 43.Rallye Tatry 2016.

KL Racing

KL Racing Rally Team, ako sme vás už pred podujatím informovali, odštartoval 43.Rallye Tatry s trojicou posádok. Prvou z nich bola posádka Tomáš Kukučka – Peter Vejačka a Škoda Fabia R5.

„Na mestskom okruhu, v piatok v noci, nám nefungovalo turbo. Mal som z toho také nervy, že som skoro od nervozity rozhrýzol volant. Krátky spánok bol tiež o ničom, stále som uvažoval nad tým, či sa ráno podarí auto opraviť, alebo nie. Nakoniec sa podarilo mechanikom zistiť, že odišlo čidlo za pár korún. To vymenili a auto už fungovalo v sobotu super. Dopoludnia som sa ešte nevedel celkom chytiť, popoludní to už bolo podstatne lepšie a podarilo sa nám jazdiť časy porovnateľné s najrýchlejšou špičkou, čo bolo fajn. Dokázalo nám to, že ak všetko funguje, vieme bojovať o pódiové umiestnenie. Žiaľ, päťdesiat sekundovú stratu z piatka, ku ktorej sa ešte nabalila minútová penalizácia za predčasný vjazd do uzavretého parkoviska sa podarilo dohnať iba na šieste miesto absolútneho poradia, ale aj tak som spokojný,“ opísal dianie na trati Tomáš Kukučka.

KL Racing

Druhou posádkou ktorá v Poprade hájila farby slovenského KL Racing Rally Teamu bola moravsko-slovenská posádka Jaromír Tomaštík – Róbert Baran jazdiaca na Subaru Impreza WRC. V piatok na okruhu im patrilo siedme miesto, v sobotu zabojovali a v cieli figurovali na piatom mieste absolútneho poradia, ale aj druhom mieste v triede 11.

„My sme tu už dlho neštartovali a tak sme samozrejme oproti slovenským posádkam mali trochu nevýhodu. Navyše sa nám hneď v úvode sobotnej etapy podarilo pováľať nejaké retardéry za čo sme vyfasovali penalizáciu. Potom to už bolo fajn a piate miesto celkového poradia ma potešilo,“ povedal v cieli Jaromír Tomaštík.

Pavol Cireň sa v Poprade prezentoval s novým spolujazdcom, Jozefom Tischlerom a Hondou Civic TypeR. Výsledkom bolo tretie miesto v triede 8.

KL Racing

„V prvom rade sme sa museli s „Belzom“ trochu spoznať a zohrať. Tomu však v piatok večer na okruhu došlo nevoľno a vyzeralo to tak, že pre nás súťaž asi predčasne skončí. Aj z toho dôvodu sme nabrali dosť veľkú stratu, ktorú sme už nevedeli stiahnuť. Volili sme preto kludnejšie tempo a istotu dojazdu do cieľa. Nakoniec však aj to stačilo na tretie miesto v triede, čiže sme spokojní,“ doplnil Pavol Cireň.

Čo sa týka výkonov celého KL Racing Raly Teamu, k nim sa vyjadril manažér tímu, Marek Lokaj: „Myslím, že môžeme byť spokojní. Nebyť Kukovho nefungujúceho turba všetko mohlo byť lepšie, ale na keby sa v rally športe nehráme. Všetky posádky dojazdili až do cieľa, dosiahli na pekné umiestnenia a to je podstatné. Chcel by som im, ale aj mechanikom, či fanúšikom, ale hlavne našim reklamným partnerom z celého srdca poďakovať. Vidíme sa v Lubeníku.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár