Igor Drotár, VIII. Rally Lubenik, 2016, foto: Martin Trenkler

Igor Drotár: Keď sa z neúspechu stane zážitok

Náročná VIII. Rally Lubeník bola ozajstnou skúškou talentu, ale aj techniky. Množstvo porúch a nehôd poznačilo túto predposlednú súťaž Majstrovstiev Slovenska a problémom sa nevyhla ani posádka Igor Drotár/Róbert Müller na Škode Fabia WRC.

Igor Drotár, VIII. Rally Lubenik, 2016, foto: Martin Trenkler

Vysoké tempo a náročné úseky pripomínali v mnohom svetovú súťaž, aj keď išlo v podstate o jednodňové podujatie. To však začalo už v piatok večernými skúškami na kľukatých cestách pri Lubeníku. Tam si Drotárovci počínali v tvrdej konkurencii dobre – do nočného uzavretého parkoviska došli na skvelom 6. mieste absolútne.

Sobota pre nich začala pomerne opatrne a výber gúm do chladnejšieho počasia sa ukázal ako nevhodný. Správne obutie do druhého kola jázd však už nezúžitkovali. Po skoku v dedine Rybník sa porúčala technika, ktorá naznačovala problémy od rána. Čo „pretekársky pánboh“ dožičí skúsenému Prešovčanovi na pretekoch do vrchu (kde vedie priebežné absolútne poradie), to mu zjavne berie na rally. Je to už tretia súťaž po sebe, kde sa staršia Fabia WRC pasuje s technickými problémami.

Igor Drotár, VIII. Rally Lubenik, 2016, foto: Martin Trenkler

Igor Drotár: „Mrzí nás vypadnutie, no taký je šport. Poctivo sme sa všetci pripravovali na túto nesmierne náročnú súťaž v tvrdej konkurencii českej, slovenskej, poľskej a dokonca maďarskej špičky. Milo nás prekvapili dve nočné skúšky, kde sme obsadili 6. miesto absolútne pred vážnymi „strelcami“. Navyše sme šli ešte s istou rezervou. Do prvého kola sobotňajších skúšok sme obuli nesprávne gumy na chladnejšie počasie. Jazdil som tak, aby pneumatiky vydržali obe skúšky. V servise sme vymenili za tvrdšie zmesy, ktoré sa lepšie opierali do zákrut. Bohužiaľ, v polovici RS5 sa nám pokazil stály náhon. Mali sme však šťastie, že sme odstavili v dedinke Rybník: tam sme strávili 4 neopísateľné hodiny s miestnymi, kde sme sa vďaka nim cítili výborne. Všetkých ich touto cestou pozdravujem a ďakujem za množstvo pozitívnej energie. Teraz ma čakajú preteky do vrchu v poľskom Sopot pri Baltskom mori.“

V Poľsku by chcel Igor opäť prehovoriť do bojov o poľský majstrovský titul, kde má stále šance na úspech. Jeho slovenský program pokračuje potom predposlednými pretekmi do vrchu na Ostrej Lúke koncom augusta a prvá polovica septembra prinesie ešte posledné podujatie MSR v rally v Košiciach.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Trenkler/autosportfoto.sk

Pridaj komentár