RUFA SPORT

RUFA SPORT s Kostkom na FIA ERC na 45.Barum Rally Zlín

Slovenský RUFA SPORT Team sa počas nadchádzajúceho víkendu predstaví divákom v rámci podujatia FIA ERC Barum Rally Zlín. Vo vozidle Škoda Fabia R5 ho bude reprezentovať dvojica Tomáš Kostka – Ladislav Kučera.

RUFA SPORT

Tomáš Kostka, rallysprintový šampión z roku 2012 už spoločne s RUFA SPORT Teamom Barum Rally v Zlíne absolvoval niekoľkokrát. A treba povedať, že veľmi úspešne, keď v rokoch 2012 a 2014 dojazdil na treťom mieste absolútneho poradia. V roku 2012 to bolo v spolupráci s vozidlom Škoda fabia S2000 a v roku 2014 zase s Fordom Fiesta R5 a spolujazdcom Miroslavom Houšťom. V tomto roku si Tomáša Kostku s Ladislavom Kučerom diváci užijú v spolupráci so Škodou Fabia R5 z dielní renomovaného jazdca Raimunda Baumschlagera, ktorý súťaž v Zlíne v roku 1993 vyhral .

„Škodu Fabia R5 od Baumschlagera sme otestovali už na Rally Agropa, kde sme dojazdili na druhom mieste absolútneho poradia. Musím povedať, že auto je vynikajúce, javín sa ako veľmi rýchle. Je to pre nás nová výzva a na štart súťaže v Zlíne sa už veľmi teším. Dúfam, že budem môcť vo veľmi ťažkej konkurencii bojovať opäť o popredné umiestnenie,“ povedal Tomáš Kostka.

Na súťaž zaradenú do seriálu FIA ERC – majstrovstiev Európy sa už teší aj manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman: „Barum Rally v Zlíne patrí medzi moje obľúbené podujatia, aj preto sem každý rok chodíme. Vždy sa tu zíde kompletná, európska jazdecká rally špička. Nášmu tímu sa tu darí, veď sme už spoločne s Tomášom dvakrát vybojovali tretie miesto absolútneho poradia, čo radíme medzi najväčšie historické úspechy nášho tímu. Uvidíme, ako sa situácia bude vyvíjať v tomto roku, dúfam, že to bude dobré a budeme bojovať o popredné pozície a zároveň bysom chcel pozvať všetkých fanúšikov nášho RUFA SPORT Teamu na túto jedinečnú súťaž.“

RUFA SPORT

FIA ERC Barum Czech Rally Zlín 2016 odštartuje v dňoch 26. – 28.8.2016 v Zlíne a jeho okolí. Štart prvej rýchlostnej skúšky, ktorou je už klasický, pozmenený mestský okruh je plánovaný na piatok 26.8.2016 na 21:00 hodinu. Okrem tejto úvodnej rýchlostnej skúšky čaká v priebehu soboty a nedele na súťažiacich ďalších štrnásť testov. Cieľ rally je plánovaný na nedeľu (28.8.2016) o 16 hodine 25 minúte.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: team

Pridaj komentár