L Racing

Košické finále s L Racing

Majstrovstvá Slovenska v rally sa po roku vracajú do kopcov východného Slovenska. Rally Košice predstavia tento víkend nového majstra a uzavrú sezónu piatich podujatí národného šampionátu. Bohaté štartové pole doplní aj množstvo posádok tímu L Racing.

L Racing

Medzi nich patrí predovšetkým čoraz skúsenejšia a zohratejšia posádka Vlastimil Majerčák/Michaela Vejačková na špičkovom Forde Fiesta R5 EVO, ktoré bude jedným z 9 vozidiel najvyššej triedy R5 (a ďalších špičkových áut). Momentálne im s 90 bodmi patrí absolútne 4. priečka šampionátu. Po nedávnej veľkej európskej Barum Czech Rally Zlín sú rozjazdení naplno a v Košiciach sa chcú predviesť v čo najlepšom svetle.

Vlastimil Majerčák: „Čakajú nás trate, ktoré sa dlhšie nejazdili, no ktoré patria medzi to najkrajšie, čo tu máme. Konkurencia bude vskutku silná, no aj túto súťaž berieme ako každú inú: chceme sa čo najlepšie pripraviť a dať do toho systematickú a svedomitú prácu. Po nedávnej Barumke sme dobre rozjazdení, na aute sme spravili pár zmien a ostáva dúfať, že nám okrem šťastia budú priať aj technika, precíznosť a odvaha. Nedívame sa ani na body a priebežné poradie – čo bude, bude, a je na nás, aby sme odviedli za seba tú najlepšiu prácu. Na Košice sa teda veľmi tešíme.“

Spolu s nimi budú reprezentovať značku L Racing samozrejme ďalšie posádky. Tomáš Fusko s Jakubom Slovákom (Peugeot 208 VTi R2) majú stále šancu obhájiť titul silnej triedy 6, a to napriek smole predošlých podujatí.

L Racing

Po čase sa na rýchlostných skúškach objavia aj manželia Matúš a Jaroslava Pavlíkovci na Škode Fabia A1400. Ich syn Denis s podobným autom úspešne preteká na slovenských kopcoch.

V zozname štartujúcich je prihlásené dokonca i Mini John Cooper Works WRC s posádkou Ján Lipták/Ján Slovák. Podarí sa im premeniť spoľahlivosť auta z MSR pretekov do vrchu aj na tratiach rally? Marek Špavelko a Gabriela Szenderáková osedlajú stále výborné Mitsubishi Lancer EVO IX. Milan Straka sa po Lubeníku posadí opäť do Fordu Escort. Maroš a Katka Kysuckí okúsia košické trate tradične na Mitsubishi Lancer EVO VI. Martin Kysucký a Robo Pečner doplnia silné štartové pole Peugeotov 208 VTi R2. V ňom však bude chýbať Ján Urbančík, ktorý pre technické problémy s autom do súťaže nenastúpi. Bonbónik na záver je po lubeníckom dobrodružstve opäť účasť kopcového ťahúňa tímu Věroslava Cvrčeka ml. so spolujazdcom Petrom Novákom na modernej Škode Fabia R5.

Ján Lipták: „Košice sú tradičnou bodkou sezóny rally, i keď nás samozrejme čakajú ešte „zimné“ súťaže. Množstvo našich talentovaných posádok zažije náročnú dvojdňovú súťaž so zaujímavými a dlhšie absentujúcimi rýchlostnými skúškami. Medzi iným aj „naša“ domáca Uhorná, či mestský okruh v Rožňave. Usporiadateľ pripravil vskutku zaujímavé trate a ja pevne verím, že ich dobre zvládneme.“

L Racing

Tri trate v sobotu, tri odlišné v nedeľu. Posádky sa v sobotu vrátia na gemerské trate východne od Košíc – Štós, Uhorná, mestský okruh Rožňava, a to hneď dvakrát. Nedeľa ich presunie východne od metropoly na trate Skároš, Herľany, Regeta, opäť s dvomi prejazdmi. Celkovo predstavuje rally 142,10 km rýchlostných skúšok a 478,15 km prejazdov zo servisného parkoviska a medzi jednotlivým skúškami. Bude to finále, na ktoré sa môže východ krajiny spolu s posádkami skutočne tešiť.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár