RUFA SPORT

RUFA SPORT Team potvrdil titul vicemajstra v sezóne 2016

Pre RUFA SPORT Team bola tohtoročná 42.Rallye Košice 2016 súťažou, na ktorej ešte mohol zabojovať o titul absolútneho slovenského majstra v rally. Nakoniec z Košíc síce odchádzala posádka Grzyb – Siatkowski s titulom prvých vicemajstrov, ale aj poriadne ubolení.

RUFA SPORT

V rámci prvej etapy 42.Rallye Košice prebiehal boj o najvyššie méty v Rožňave a jej okolí. Tu na prvých troch rýchlostných skúškach bojovali Grzegorz s Danielom s najbližšími súpermi o zisk majstrovského titulu veľmi natesno, na štvrtom teste však prišiel defekt, ktorý znamenal stratu na víťaza testu viac ako minútu.

„Prišli sme sem zabojovať o majstrovský titul, čo sa nám spočiatku aj darilo. Vo štvrtom teste sme však dostali defekt, pričom do cieľa ostávalo ešte jedenásť kilometrov. Zvažovali sme aj možnosť výmeny kolesa v rýchlostnej skúške, no zhodnotili sme, že strata by bola ešte väčšia, ako keď dôjdeme na defekte až do cieľa. Strata minúty sa dohnať už následne samozrejme nedala a my sme tým pádom vypadli z hry o titul. Súperom gratulujeme,“ vysvetlil Grzegorz Grzyb v cieli prvej etapy 42.Rallye Košice.

RUFA SPORT

Druhá etapa podujatia odštartovala v okolí mesta Košice. Tu čakalo súťažiacich absolvovať sedem testov, ktoré boli nielen veľmi rýchle, ale aj poriadne náročné. Prvý z nich Grzegorz s Danielom vyhrali, v druhom im patrilo druhé miesto a v treťom štvrté spomedzi všetkých súťažiacich. V nasledujúcej rýchlostnej skúške, ktorá bola poslednou v sekcii pred servisom sa chceli posunúť k pódiovému umiestneniu však v jednej z početných zákrut rýchlostnej skúšky však skončili medzi stromami mimo trate. Napriek totálne zničenému autu, posádka vyviazla z tejto nehody našťastie s iba narazenými rebrami.

RUFA SPORT

„Bola to najväčšia havária akú náš tím vo svojej histórii zažil. Našťastie pre posádku táto nehoda dopadla dobre a vyviazli obaja iba s narazenými rebrami. Po nehode boli skontrolovaní v nemocnici, kde okrem narazených rebier a modrín lekári nezistil iné zranenia. Netušíme ešte, čo tomuto incidentu predchádzalo, technici skúmajú dáta, či to bola jazdecká chyba, alebo sa jednalo o nejakú technickú poruchu. Je to však už za nami a dúfam, že sme si niečo takéto vybrali na dlhú dobu dopredu. Našim súperom by som chcel k zisku titulu zagratulovať. Zároveň by som chcel poďakovať všetkým partnerom RUFA SPORT Teamu za podporu. Oficiálny slovenský rally šampionát je za nami, my však ešte nekončíme a absolvujeme niekoľko vybratých podujatí na Slovensku a v Čechách. Verím, že budúci rok opäť o titul zabojujeme,“ doplnil Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár