Maťo Homola

Maťo Homola – TCR – Singapore – Tréningy

Prvý deň s voľným tréningom pre Maťa Homolu

Prvý deň pretekárskeho víkendu TCR International Series v Singapure bol v znamení voľného tréningu, kde zajazdil Maťo Homola 10. najrýchlejší čas. Vďaka technickému problému nemohol Maťo jazdiť rýchlejšie, no aspoň sa poriadne s okruhom zoznámil a s tímom dokázali otestovať nastavenie.

Maťo Homola

Singapurský mestský okruh Marina Bay Street Circuit si pre nás pripravil podmienky, aké sme predpokladali – vysoká teplota – ako vzduchu, tak aj trate a vysoká vlhkosť. Po skúsenosti v thajskom Burirame sme už mali predstavu, čo môžeme čakať, no aj tak si na to stredoeurópsky organizmus zvyká relatívne ťažko.

Trať je však nádherná, aj keď extrémne náročná. Nie je tu žiadny priestor na chybu. „Učil som sa trať na simulátore, ale realita je väčšinou dosť rozdielna a toto bol rovnaký príklad. Jazdí sa mi na nej dobre, no ešte musím popracovať s videom a prísť na to, kde sa dokážem zrýchliť. Máme obmedzené podmienky a len jednu kvalifikáciu, takže bude potrebné dať zo seba maximum.“ Povedal po voľnom tréningu Maťo.

Maťo Homola

Žiaľ, opäť sa mu nevyhli technické problémy. „Čo je škoda, že sa mi opäť nevyhli technické problémy, tentokrát to bol hlavný brzdový valec. Keďže sme však mali len jeden tréning, tak sme sa ho rozhodli dojazdiť s obmedzeným výkonom bŕzd, aby som sa dokázal naučiť trať. Spravíme malé zmeny v nastavení a zajtra v kvalifikácii dám do toho všetko.“

Kvalifikácia je na programe podľa stredoeurópskeho času už o 8:40 a prvé preteky, ktoré sa pôjdu pod umelým osvetlením o 13:25. Vy ich môžete sledovať naživo na YouTube kanáli TCR TV, facebook stránke TCR International Series, prípadne na www.tcr-series.tv a zo záznamu na Sport 2 v nedeľu od 16:15.

Maťo Homola

Program víkendu:

Sobota:
08:40-09:05 Qualifying (Q1 + Q2)
13:25 Race 1 (streaming)

Nedeľa:
09:00 Race 2 (streaming)

Časy sú SELČ (Stredoeurópsky letný čas)

Zdroj: Maťo Homola / Foto: B3 racing

Pridaj komentár