Maťo Homola

Maťo Homola – TCR – Malajzia – race 1

Maťo Homola po kontakte v prvých pretekoch na 10. mieste

Pretekársky víkend seriálu TCR International Series sa rozbeoli v piatok veľmi sľubne, keď si Maťo v kvalifikácií vyjazdil výborné 5. miesto, len 0,289 s za prvým, no žiaľ po kontakte s Oriolom, ktorý ho vytlačil z trate, zo 4. miesta skončil na 10. mieste.

Maťo Homola

V piatok ráno bola na programe kvalifikácia, ktorá bola opäť pozmenená, išla sa nakoniec len jedna spoločná, ktorá trvala 30 minút. K jej koncu sa Maťo dostal do svojho najrýchlejšieho kola, podarilo sa mu obsadiť 5. miesto, len 0,289 s za jej víťazom. O veľkej vyrovnanosti svedčí prvých 10 jazdcov, ktorí sa zmestili do jednej sekundy.

Po výbornom Maťovom štarte sa dostal do prvej zákruty na 4. mieste. Následne, ešte v prvom kole došlo k hromadnej kolízii a na trať vyšiel safety car. Po 2 kolách zišiel z trate, Maťo si držal svoje štvrté miesto, no v ľavotočivej zákrute sa dostal Oriola dovnútra, no hoci tam bolo pohodlne miesto pre dve vozidlá, vytlačil Maťa do trávy a nasledoval prepad až na 11. miesto.

Vzápätí došlo k zmene formátu pretekov, keďže z dôvodu safety car sa v časovom limite nestihlo odjazdiť celých 11 kôl, tak sa preteky odjazdili na čas. Maťo nakoniec v pretekoch skončil na 10. mieste potom, čo Grachev musel po kontakte s Oriolom z pretekov odstúpiť.

Maťo Homola

„Musíme si to poriadne s Maťom prebrať, prejsť dáta a spravíme aj malé zmeny v nastavení. Rýchlosť máme dobrú, treba niekedy aj viac šťastia.“, povedal po pretekoch Maťov inžinier, Jaro Krajči.

Je pre mňa ťažké v tejto chvíli niečo povedať. Musím trocha nechať odplaviť emócie. Je však zvláštne, že opäť ma vytlačil Oriola, rovnako aj Gracheva a zostal bez trestu. Zajtra je nový deň, nové preteky, tieto sú už minulosť.“, povedal Maťo.

Druhé preteky víkendu môžete sledovať naživo zajtra na YouTube kanáli TCR TV, facebook stránke TCR International Series, prípadne na http://www.tcr-series.tv/.

Program víkendu:

Sobota
09:30 Race 2 (streaming)

Časy sú SELČ (Stredoeurópsky letný čas)

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár