RUFA SPORT

RUFA SPORT: Simone Tempestini Majstrom sveta JWRC 2016

V rámci tohtoročnej juniorskej rally sezóny sme vás neustále informovali o výkonoch Simone Tempestiniho, bývalého jazdca slovenského RUFA SPORT Teamu. Dnes si vás dovoľujeme informovať o tom, že Simone sa včera stal novým svetovým juniorským rally kráľom.

RUFA SPORT

Tour de Corse 2016, predposledné podujatie tohtoročného svetového juniorského rally šampionátu dojazdil Simone spoločne so svojim spolujazdcom Giovanni Bernacchini síce na konečnom štvrtom mieste, od začiatku však bolo cítiť, že práve túto, pre neho najdôležitejšiu rally súťaž išiel na istotu. Body za štvrté miesto mu totiž bohate stačili na to, aby sa mohol už v predstihu postaviť medzi juniormi na najvyšší stupienok. Napriek tejto jazde z rozumu, pri ktorej priebežne kontroloval svoju pozíciu, pridal aj jedno víťazstvo v rýchlostnej skúške a tým pádom mohol predčasne oslavovať absolútny titul medzi juniormi.

RUFA SPORT

„Tak ako som už v minulosti povedal, som nesmierne rád, že sme Simoneho mali možnosť predstaviť aj našim slovensko-českým fanúšikom rally aj v našom slovenskom RUFA SPORT Teame. Je to pre nás historický míľnik a pevne verím, že Simoneho budeme môcť opäť vo farbách nášho tímu privítať a snáď to nebude trvať až tak dlho. V tomto momente by som mu rád aj touto cestou zagratuloval k úspechu a za peknú reprezentáciu RUFA SPORT Teamu na svetovej scéne. Nevyľučujeme ďalšiu spoluprácu, všetko však záleží od mnohých aspektov,“ povedal Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár