KL Racing

KL Racing a Sýkora dosiahli na 5 miesto v triede a 8 absolútne v rámci Rally Příbram

Finálovým kolom českých rally majstrovstiev bolo podujatie SVK Rally Příbram 2016. Slovenskému KL Racing Rally Teamu spoločne s posádkou Sýkora – Palivec tu v cieli patrilo ôsme miesto absolútneho poradia.

KL Racing

Súťaž rozdelená do dvoch samostatných etáp dala poriadne zabrať nielen súťažnej technike, ale aj jej posádkam. Už od prvej rýchlostnej skúšky sa medzi najrýchlejšiu desiatku zaradila aj posádka slovenského KL Racing Rally Teamu, Jan Sýkora – Štěpán Palivec jazdiaca na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX R4. Tých v úspechu nezastavilo ani premenlivé počasie, či niektoré veľmi rýchle úseky a nakoniec im v cieli súťaže patrilo ôsme miesto absolútneho poradia, ale aj piate v triede 2, kde bojovali s podstatne novšími vozidlami špecifikácie R5.

„V prvej etape nás trochu pribrzdilo dosť namäkko nastavené auto, čo nebolo úplne vhodné nastavenie. V nedeľu to už bolo dobré. Myslím, že náš výkon nebol najhorší, s R5-kami sa s Mitsubishi dosť ťažko bojuje, čiže som spokojný,“ zhodnotil svoj výkon Jan Sýkora.

KL Racing

„Aj ja som spokojný. Syky so Štěpánom dojazdili až na cieľovú rampu, čo sa nedá povedať o všetkých štartujúcich. Počas celej súťaže prakticky jazdili na ôsmom mieste absolútneho poradia, čo bolo super a ja im za tento výkon ďakujem,“ doplnil Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team

Pridaj komentár