RUFA SPORT

CRUSAR a RUFA SPORT s Grzybom absolútnymi rally majstrami Poľska

Ku štyrom absolútnym slovenským rally titulom sa podarilo posádke slovenského RUFA SPORT Teamu, v spolupráci s CRUSAR Teamom, Grzegorzovi Grzybovi a jeho spolujazdcovi Robertovi Hundlovi, pridať v tomto roku aj historicky prvý absolútny poľský rally titul.

RUFA SPORT

Dve absolútne víťazstvá, jedno druhé, jedno tretie, ale aj jedno štvrté, či piate miesto v jednotlivých tohtoročných podujatiach poľského rally šampionátu stačilo posádke poľského CRUSAR Teamu v spolupráci so slovenským RUFA SPORT Teamom k zisku prvého titulu absolútnych majstrov Poľska v rally. Po štvorici slovenských absolútnych titulov, sa tak Grzyb s Hundlom postavia na najvyšší stupienok aj v rodnom Poľsku.

RUFA SPORT

„Som naozaj nesmierne šťastný, že sa nám podarilo vybojovať poľský absolútny rally titul. Nebolo to ľahké, ale podarilo sa. Do posledného podujatia sezóny sme nastupovali s dvadsať bodovým náskokom a s titulom vo vrecku. Aj z tohto dôvodu sme si mohli dovoliť štartovať s pre nás dosť netradičným autom a to s Peugeotom 208 VTI R2. V prvom rade sme mali možnosť vyskúšať si auto s akým sme ešte neštartovali, v druhom rade tu bola možnosť porovnať svoje schopnosti s jazdcami v úplne inej triede. Napriek faktu, že nám v cieli patrilo piate miesto absolútne, ale aj štvrté v triede, štart s novou technikou vyšiel na jedničku, bola to veľká zábava a pre nás aj akási odmena za výbornú sezónu,“ povedal Grzegorz Grzyb po poslednom podujatí poľskej rally sezóny.

RUFA SPORT

Nefalšovanú radosť zo zisku poľského absolútneho rally titulu prejavil aj manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman: „Bola to naozaj výborná sezóna. Zažili sme nielen v Poľsku, ale aj na Slovensku súťaže, v ktorej nebola núdza o veľmi tesné súboje, ale zažili sme aj množstvo dramatických okamihov. Výsledkom je poľský absolútny rally titul, ale aj titul prvých vicemajstrov na Slovensku. Tieto úspechy by sme však nemohli dosiahnuť bez podpory našich reklamných partnerov, ale aj mechanikov pripravujúcich súťažnú techniku, či fanúšikov nášho tímu. Všetkým patrí moja veľká vďaka.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch + team

Pridaj komentár