Igor Drotár

Majster dvoch krajín Igor Drotár opäť na Slovakia Ringu!

Prešovská automobilová legenda Igor Drotár si po dlhočiznej sezóne doprial chvíľu oddychu. Po víťazstve slovenského tímu v Pohári národov na trati Ecce Homo v Šternberku (min. mesiac) sa Igor posadí do svojej rallyovej Škody Fabia WRC už tento víkend na Slovakia Ringu.

Igor Drotár

Šternberk vtedy hostil Preteky majstrov do vrchu z celej Európy. Nášmu ostrieľanému Prešovčanovi zároveň patrilo skvelé 3. miesto v triede E1, s vozidlom Škoda Fabia DTRi. S ňou získal tento rok absolútny titul Majstra Slovenska a Majstra Poľska v pretekoch do vrchu. Na Slovakia Ringu (tento piatok a sobotu) ho však uvidíme opäť za volantom Fabie WRC, rovnako z dielne špecialistov Profiko.

Igor Drotár: „Preteky majstrov z celej Európy v Šternberku boli veľkým zážitkom pre všetkých jazdcov a tímy. Nášmu slovenskému tímu sa podarilo vyhrať Pohár národov, čo je mimoriadny úspech, a mám z neho veľkú radosť. To však bolo pred mesiacom a teraz sa už teším opäť na Slovakia Ring. Auto Show je vždy ideálnym miestom stretnúť a vidieť najlepších jazdcov nielen zo Slovenska. Je to tiež „autosalón“ špičkovej modernej techniky. Stretávame sa tu zároveň s našími vzácnymi reklamnými partnermi, ktorých môžeme povoziť na pretekárskych autách, poďakovať sa im za dôveru a v neposlednom rade priateľstvo.“

Igor Drotár

Auto Show Slovakia Ring už tradične uzatvára našu pretekársku sezónu a zúčastňujú sa jej desiatky pretekárov a tímov nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín. Dvojdňová exhibícia spája jazdu na rýchlostnej dráhe, v spojení s obslužnými komunikáciami, ale aj šotolinovým úsekom relykrosovej trate. Podujatie je divácky otvorené širokej verejnosti. „Verím, že si špičkové autá a jazdcov nenechajú ujsť aj fanúšikovia zo západnejšej časti Slovenska, keďže sa rally a kopce jazdia častejšie – alebo výhradne na východe krajiny. Srdečne tak všetkých pozývam na Auto Show!“ – zakončuje Igor Drotár.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár