L Racing

L Racing na tradičnej Auto Show Slovakia Ring

Automobilový tím L Racing prichádza po roku opäť v bohatej zostave na autodróm Slovakia Ring neďaleko Dunajskej Stredy. Tradičná Auto Show každoročne uzatvára pretekársku sezónu a zúčastňujú sa jej posádky nielen slovenských šampionátov rally či pretekov do vrchu.

L Racing

 

L Racing sa postaví na štart exhibičnej Auto Show hneď s niekoľkými jazdcami a posádkami. Disciplínu rally aj pretekov do vrchu zastúpi zlaté jadro tímu. Chýbať nebude tradičná zostava – Vlastimil Majerčák a Michaela Vejačková s Fordom Fiesta R5 EVO, s ktorým nedávno získali titul FIA Zóny strednej Európy v rally (FIA CEZ). Trať, pozostávajúcu zo spleti rýchlostnej dráhy a obslužných komunikácií, si vyskúšajú aj Ján Lipták a Peter Lipták. Peter so svojím kopcovým Mitsubishi Lancer EVO IX. Chýbať nebude ani Marek Špavelko s manželkou Gabrielou Špavelkovou-Szenderákovou na Mitsubishi Lancer EVO IX. Predvedie sa tiež mladý talentovaný Betliarčan Denis Pavlík na kopcovej Škode Fabia A1400. Bonbónikom v zostave L Racing bude čerstvý víťaz Wales Rally GB v triede JWRC – Košičan Martin Koči. Spleť asfaltu, ale aj šotoliny, odjazdí na modernej Škode Fabia R5 z dielne Rexteam.

L Racing

 

Ján Lipták: „Auto Show je príjemným spestrením po hlavnej sezóne. Stretávame sa tu nielen so zvyčajnou konkurenciou, ale aj s reklamnými partnermi, v príjemnom prostredí. Moja účasť závisí ešte od niekoľkých faktorov, no v prvom rade sa predvedú naše tradičné mená. Vítam pri tejto príležitosti u nás na Auto Show aj Martina Kočiho, víťaza JWRC vo Walese a vicemajstra sveta v triede juniorov.“

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár