Drotár

Drotár – Bánoci spolu na Auto Show!

Motoristická pretekárska sezóna je na konci a pre mnohých prišiel čas na zmenu. Dá sa však nazvať spojenie Igor Drotár/Vladimír Bánoci ako zmenou? Veď okrem krátkych páuz sadali spolu do pretekárskeho auta vyše 40 rokov. Inak tomu nebolo ani na víkendovej Auto Show Slovakia Ring.

Drotár

Češi majú svojich filmových „Troch veteránov“, my máme dvoch skutočných: Igor Drotár a Vlado Bánoci patria neodmysliteľne k slovenskému motoršportu, a to už od roku 1973. Igor – novopečený ambiciózny a večne mladý „kráľ“ Slovenska a Poľska (s oboma národnými titulmi majstra pretekov do vrchu), si na druhé mimosezónne podujatie vzal do auta dlhoročného spolujazdca Vlada. Dvojicu uplynulú sezónu rozdelili Vladove zdravotné ťažkosti, ktoré začali dramaticky počas súťaže na februárovej Dobšinskej zime. Sezónu tak odjazdil Igor so skúseným spolujazdcom Robom Müllerom.

Igor s Vladom si prišli na Slovakia Ring predovšetkým zajazdiť a samozrejme potešiť reklamných partnerov, pre ktorých je Auto Show jedinečnou príležitosťou vyskúšať si miesto spolujazdca. Nekonečne chladná a sychravá jeseň liezla pod kožu aj na nervy. Napriek 90-ke štartujúcich si vo svojom voľnom, nesúťažnom, no vždy svižnom tempe vyjazdili prešovskí veteráni na Škode Fabia WRC 17. miesto a 4. v triede 11.

Drotár

Igor Drotár: „Výsledky Auto Show sú to posledné, o čo nám uplynulý piatok a sobotu išlo. Napokon o nič nejde, nezbierajú sa body a trofeje majú hodnotu kovu, z ktorého sú vyrobené. Je tu však stále množstvo posádok, ktoré to berú ako majstrovstvá sveta a dokonca si skracujú trať pre lepší výsledok. Je to ich slobodná voľba, ktorú im neberiem. Majú na to právo. Podľa mňa by celkový čas mal tvoriť len isté percento výsledku, ku ktorému by trebalo pridať body za to, čo figuruje stále iba v názve podujatia – „šou“. Napriek náročnému počasiu sme si príjemne zajazdili a to nielen s Vladom, ale aj s partnermi – priateľmi. Auto fungovalo dobre a na zbytočne komplikovanej trati sme sa ani nestratili. Teraz nás čaká obľúbené Stretnutie majstrov v českej Sosnovej.“

Do konca roka tak ostáva Igorovi s Vladom ešte niekoľko zaujímavých podujatí. Plány na ďalší rok však ešte neprezradili. „Neleníme a pracujeme na ďalšej sezóne. Kto sa posadí vedľa mňa na miesto spolujazdca a v akom aute to bude, sú otázky, na ktoré sám ešte nemám odpovede,“ dodáva Igor na záver.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár